Zabieg dotleniający na twarz to dobry wybór dla wszystkich niezależnie od wieku. Dzięki niemu stan skóry wyraźnie się poprawia i twarz nabiera zupełnie innego wyglądu.
Infuzja tlenowa – czym jest i jakie efekty przynosi?
Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłaczaniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Jest nieinwazyjny, ponieważ nie następuje tu uszkodzenie naskórka jak w przypadku wielu innych podobnych zabiegów. Cały proces możliwy jest dzięki użyciu hiperbarycznego tlenu, który wnika w głąb komórek i przyspiesza procesy regeneracji komórek. Efekty można zauważyć już po pierwszym podejściu. Skóra staje się promienna, oznaki zmęczenia zostają zniwelowane, a wszelkie drobne zmarszczki wypłycone. Cena zabiegu wynosi kilkaset złotych i zależy od miejsca wykonania.
Infuzja tlenowa – jakich składników aktywnych można użyć?
W zależności od potrzeb skóry klienta różne składniki aktywne mogą być użyte w procesie zabiegu tlenowego na twarz. Kosmetolog dobiera odpowiednie, oceniając najpierw stan skóry.
Kwas hialuronowy
Używany jest on szczególnie w przypadku skóry dojrzałej, ponieważ skutecznie redukuje widoczność zmarszczek. Ponadto uelastycznia skórę poprzez wzmocnienie włókien kolagenowych i elastynowych. Substancja ta działa również silnie nawilżająco i poprawia ogólny stan skóry, sprawiając, że staje się promienna.
Różnego rodzaju oleje
Olej arganowy jest bogaty w witaminę E, dlatego bywa z powodzeniem stosowany w zabiegu infuzji tlenowej na twarz. Witamina ta może być przyjmowana przez osoby w każdym wieku ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne i nawilżające. Szczególnie polecana jest jednak posiadaczkom skóry dojrzałej i nadmiernie przesuszonej.
Witaminy i minerały
Popularnym rozwiązaniem jest również wtłaczanie witamin w czystej formie. W przypadku cery szarej i zmęczonej polecana jest witamina C. Jeśli klientka posiada cerę dojrzałą, dobrym rozwiązaniem jest połączenie witaminy A i E. Kompleks ten świetnie wypłyca zmarszczki, działa antyoksydacyjnie i silnie nawilżająco.
Infuzja tlenowa – wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Jak w przypadku każdego zabiegu również tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zapoznaj się z poniższą listą i zobacz, czy w twoim przypadku jest on bezpieczny.
Wskazania do zabiegu:
- skóra nadmiernie przesuszona;
- skóra zmęczona, pozbawiona blasku;
- zapobieganie przedwczesnemu starzeniu;
- wypłycenie płytkich zmarszczek;
- zwiększenie elastyczności twarzy;
- zmniejszenie zmian zapalnych skóry, na przykład w przebiegu trądziku.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby alergiczne skóry;
- infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze;
- otwarte rany i uszkodzenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu;
- uczulenie na którykolwiek składnik wtłaczany podczas zabiegu;
- ciężkie zmiany ropne w przebiegu trądziku.
Infuzja tlenowa – jak dokładnie wygląda zabieg?
Zabieg dotleniający na twarz to prosty i bezpieczny proces. Efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu, dlatego często wybierany jest on przed ważniejszymi wyjściami. Najczęściej poleca się jednak wykonanie serii około 5 zabiegów. Efekty utrzymują się najczęściej przez ok. 2–4 tygodnie.
Jak przeprowadzany jest zabieg
Pierwszym krokiem wykonywanym przez kosmetologa jest demakijaż twarzy. Po dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu i zanieczyszczeń specjalista ocenia stan skóry i na tej podstawie dobiera odpowiednie składniki aktywne dla niej najlepsze. Składniki te w bardzo skoncentrowanej formie wtłaczane są w głąb skóry w formie serum, przy użyciu specjalnego aplikatora i tlenu pod odpowiednim ciśnieniem. Po wykonaniu zabiegu kosmetolog nakłada krem przeciwzmarszczkowy bądź nawilżający, w zależności od potrzeb skóry.
Dzięki temu, że nie następuje tu uszkodzenie naskórka, efekty można zauważyć natychmiast. Skóra staje się promienna i dobrze odżywiona, a drobne zmarszczki wypłycone.
Infuzja tlenowa – zabieg wykonywany na włosy
Infuzja tlenowa to nie tylko zabieg przeznaczony na twarz. Coraz częściej w gabinetach trychologicznych znaleźć można również ofertę zabiegów wykonywanych na włosy. Na czym on polega i jakie efekty można uzyskać?
Wskazania do zabiegu:
- nadmierne wypadanie włosów;
- zapalenie mieszków włosowych;
- łupież;
- łojotokowe zapalenie skóry.
W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?
W przypadku infuzji tlenowej na włosach zabieg przebiega nieco inaczej niż w przypadku twarzy. Na początek, w celu oczyszczenia skóry głowy z wszelkich zanieczyszczeń, specjalista wykonuje delikatny peeling skóry głowy. Krok ten jest niezwykle ważny, ponieważ dzięki niemu składniki aktywne lepiej wnikają w skórę głowy i we włosy. Należy pamiętać, że substancje aktywne w tym przypadku wtłaczane są zarówno w skórę głowy jak i w strukturę włosa.
W jaki sposób się to odbywa? Na początek wykorzystuje się szampony o wysokim pH, dzięki czemu następuje otwarcie łuski włosa. W ten sposób składniki aktywne z łatwością wnikają w głąb włosa. Na zakończenie zabiegu stosuje się natomiast szampony z niskim pH, dzięki czemu dochodzi do zamknięcia łuski włosa. Składniki aktywne, podobnie jak w przypadku zabiegu przeprowadzanego na twarz, wtłaczane są przy użyciu specjalnego aplikatora i serum.
Infuzja tlenowa – podsumowanie
Zabieg infuzji tlenowej to popularne rozwiązanie w gabinetach kosmetycznych, ponieważ jest to zabieg bezbolesny i bezpieczny dla skóry. Polecany jest w szczególności posiadaczkom cery dojrzałej i nadmiernie przesuszonej, ale sprawdzi się również doskonale w przypadku zmian skórnych, m.in. tych trądzikowych.