Wśród najpopularniejszych zabiegów ginekologii plastycznej od lat znajduje się plastyka krocza. Wykonuje się ją głównie po to, aby przywrócić tym partiom ciała odpowiednie stosunki anatomiczne i poprawić estetykę krocza. To wszystko sprawia, że kobieta może na nowo odczuwać przyjemność z seksu, a nieprzyjemne uczucie dyskomfortu znika! Przeczytaj, kto powinien zdecydować się na plastykę krocza!
Kiedy zalecana jest plastyka krocza?
To zabieg polecany przede wszystkim paniom mających nieestetyczne blizny będące wynikiem pęknięcia lub szycia krocza. Jest on dobrym wyborem także, gdy doszło do zaburzeń statyki narządu rodnego lub jego wypadania, czy też w sytuacji, kiedy często pojawiają się infekcje pochwowe bądź ból podczas stosunku. Istnieje jednak także szereg przeciwwskazań do plastyki krocza – m.in. ciąża, nowotwór, czy zły stan zdrowia.
Jak przebiega plastyka krocza?
Plastyka krocza nie jest skomplikowanym zabiegiem. Najczęściej trwa od 60 do 90 minut i odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, dlatego podczas jego przeprowadzania nie odczuwa się bólu. Polega na wykonaniu nacięć w okolicach krocza. Specjalista pozbywa się nadmiaru tkanki i zbliża do siebie brzegi rany za pomocą szwów rozpuszczalnych. Po operacji mogą pojawić się nieprzyjemne objawy – m.in. krocze może boleć, aczkolwiek zwykle znikają one po około 2–3 miesiącach. W tym czasie szczególnie ważne jest dbanie o dokładną higienę miejsc intymnych. Ponadto warto dodać, że przez czas regeneracji niewskazane jest współżycie, czy korzystanie z publicznych basenów.
Ile kosztuje plastyka krocza?
Jeśli interesuje cię plastyka krocza, to powinnaś wiedzieć, że ten zabieg może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Decydując się jednak na taką opcję, musisz liczyć się z tym, że będziesz długo czekać na zabieg, a poza tym przed tobą niełatwa procedura przedzabiegowa. Innym rozwiązaniem jest wykonanie perineoplastyki w prywatnej klinice – koszt to około 5000–6000 zł.
Wiesz już, czym jest plastyka krocza i kiedy warto się na nią zdecydować. Dodatkowo wiedz, że ten zabieg nie ma wpływu na płodność, choć jeśli zajdziesz w kolejną ciążę po jego wykonaniu, to musisz liczyć się z tym, że być może dojdzie do pęknięcia lub konieczności nacięcia krocza podczas porodu.