Powiększenie punktu G to niechirurgiczna metoda opracowana przez amerykańskiego lekarza Davida Matlocka. Pozwala nie tylko odczuwać bardziej intensywne doznania podczas stosunku, ale odczuwać je w ogóle, jeżeli budowa anatomiczna do tej pory na to nie pozwalała. Punkt G opisany przez Grafenberga, niemieckiego lekarza to miejsce zakończeń nerwowych, skupisko naczyń krwionośnych i gruczołów co sprawia, że jest niesłychanie wrażliwe na dotyk. Jeżeli jest zbyt mały lub płaski trudno go znaleźć i dostarczyć za jego pomocą wystarczających bodźców podczas stosunku. Czytaj dalej!
Na czym polega powiększenie punktu G? Przebieg zabiegu
Zabieg powiększenia punktu G polega na wstrzyknięciu przez przednią ścianę pochwy kwasu hialuronowego (lub tkanki tłuszczowej pobranej od pacjentki). Ostrzykiwanie powoduje uwydatnienie i ujędrnienie punktu G, a w efekcie zwiększenie czucia tej wyjątkowej strefy erogennej, zwiększenie wrażliwości na bodźce mechaniczne, a przez to odczuwanie większej satysfakcji z życia seksualnego. Używany w tym celu kwas hialuronowy jest jednym z bezpieczniejszych preparatów używanych w medycynie estetycznej. Ten naturalny wypełniacz wiąże wodę, przez co zwiększa objętość tkanek, nawilża je i uelastycznia.
Wskazania do zabiegu ginekologii estetycznej
Głównym wskazaniem wykonania zabiegu powiększenia punktu G jest zwiększenie odczuwanej satysfakcji seksualnej podczas współżycia, która bezpośrednio wpływa na jakość życia. Zabieg jest przeznaczony dla:
- kobiet po ciąży, które utraciły prawidłowe czucie narządów płciowych;
- kobiet w okresie menopauzy, ponieważ wraz z wiekiem następuje zmniejszenie się łechtaczki i liczby receptorów czuciowych;
- kobiet, które mają potrzebę intensyfikacji dotychczasowych doznań seksualnych;
- kobiet, które potrzebują plastyki nieprawidłowej budowy okolic intymnych;
- kobiet, które cierpią na brak odczuwania orgazmu pochwowego.
Przeciwwskazania i zalecenia lekarza po zabiegu augmentacji punktu G
Przeciwwskazaniami do powiększenia punktu G są: trwająca ciąża, infekcja intymna z upławami, krwawienie miesięczne, choroby nowotworowe i zaburzenia krzepliwości krwi. Przed zabiegiem lekarz ginekolog przeprowadza konsultację polegającą m.in.: na sprawdzeniu aktualnych badań cytologicznych, standardowym badaniu ginekologicznym i wywiadzie. Sam zabieg trwa około 20–30 minut i polega na podaniu znieczulenia miejscowego i niewielkiej ilości preparatu. Po kilku godzinach od zabiegu można współżyć, ale zaleca się kilkudniową wstrzemięźliwość. Może wystąpić lekki ból, obrzęk i krwawienie stref intymnych.
Uwypuklenie punktu G – cena zabiegu a jakość życia i odczucia kobiecego ciała
Efekty zabiegu powiększenia punktu G są odczuwane od razu. Niestety nie są one trwałe, gdyż kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany przez organizm i po okresie około 2 lat uwydatniony punkt G wraca do pierwotnego stanu. Cena za zabieg, w zależności od kliniki waha się od 1000 zł do ponad 3000 zł. Warto najpierw sprawdzić opinie o danym miejscu i lekarzu przeprowadzającym zabieg powiększenia punktu G.
Kwas hialuronowy jest stosowany w medycynie estetycznej w wielu obszarach. Występuje naturalnie w ciele człowieka, dlatego rzadko powoduje uczulenia. Nieco trwalsze efekty daje zabieg z użyciem tkanki tłuszczowej.
Wiesz już, na czym polega powiększenie punktu G. Menopauza, inna budowa anatomiczna czy inne nieprawidłowości stref intymnych nie muszą już powodować braku satysfakcji podczas aktu współżycia ani być przyczyną zmniejszonej aktywności seksualnej. Nowoczesna medycyna estetyczna dba o komfort i poprawę jakości życia także seksualnego.