Kolczyki w uchu kobiety zachwycają niejednego mężczyznę. Wybór jest tak ogromny, że ciężko się zdecydować. Możesz zrobić sobie jedną, dwie, trzy, cztery i wiele więcej dziurek w uchu, założyć długie, zwisające kolczyki lub krótkie – przylegające, okrągłe, kwadratowe, błyszczące, matowe, kolorowe, czarne, złote lub srebrne.
Z pewnością każda z nas znajdzie coś idealnego dla siebie, co trafi w gust i podkreśli charakter. Sprawdź, jakie rodzaje piercingu w uszach masz do wyboru. Bez wątpienia kolczyk w uchu jest modnym dodatkiem.
W dalszej części artykułu dowiesz się, jak nazywają się poszczególne rodzaje dziurek w uszach robione w konkretnych miejscach. Być może będzie to dla ciebie inspiracją i od razu umówisz wizytę w odpowiednim salonie piercingu!
Piercing w uchu — najlepszy dodatek
Planujesz przekłuć sobie uszy? A może masz już dziurki i myślisz o kolejnych, które wraz z pięknymi kolczykami ozdobią twoje uszy? Nie da się ukryć, że ten dodatek to bardzo uroczy element stylizacji i wizerunku każdej kobiety.
Kolczyki w uszach mogą być delikatne i eleganckie, ale także kolorowe i bardzo charakterystyczne, pozwalające wyróżnić się z tłumu. Wybór oczywiście zależy od twoich preferencji. Bez wątpienia kolczyki w uszach mogą zwiększyć Twoją pewność siebie!
Higiena
Przekłuwanie uszu to bardzo szybki i praktycznie bezbolesny zabieg. Jednak na kolejnym etapie niezwykle ważna jest odpowiednia higiena miejsca przekłucia. Przed zabiegiem warto poznać różne rodzaje dziurek w uszach, metody, za pomocą których uzyskuje się pożądany efekt, a także orientacyjny czas gojenia i zasady higieny, których trzeba przestrzegać.
To bardzo ważny aspekt całego procesu, ponieważ, gdy zaniedbasz miejsce przekłucia, może dojść do infekcji.
Kolczyki w uchu — metody przekłucia ucha
Poznaj kilka faktów o kolczykach w uszach i piercingu. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na kolczyki w uchu, koniecznie udaj się do sprawdzonego i doświadczonego specjalisty.
Zwróć uwagę na to, czy w salonie i podczas zabiegu utrzymana jest higiena. Piercing w uchu wymaga niezwykłej precyzji i odpowiednich umiejętności. Może się wydawać, że jest to bardzo łatwe do wykonania, jednak warto oddać się w ręce zaufanej osoby.
Kolczyk w uchu – metoda z pistoletem
Istnieje kilka metod przekłuwania uszu. Jedną z najpopularniejszych jest użycie specjalnego pistoletu. Na czym to polega? Specjalnym pistoletem strzela się w ucho, dzięki czemu wbija w tkankę antyalergiczny kolczyk. Jest to bardzo szybka metoda, która zyskała dużą popularność, ze względu na to, jak łatwe jest wykonanie tego zabiegu.
Wady pistoletu do przekuwania uszu
Sposób ten ma jednak duży minus. Tkanka w uchu zostaje przerwana nagle i szybko, a to znacznie wydłuża gojenie rany, przez co dłużej będziesz narażony na infekcję.
Nie można oczywiście zapomnieć też o fakcie, że budowa pistoletu do przekłuwania uszu właściwie wyklucza możliwość jego całkowitej dezynfekcji, a osoby wykonujące przekłucia nim, zazwyczaj nie są wykształconymi piercerami.
Kolczyk w uchu – metoda z igłą
Drugą metodą przekłucia, dzięki której możesz później cieszyć się pięknym kolczykiem w uchu, jest użycie igły. Ten sposób uznawany jest za bezpieczniejszy, ponieważ – w przeciwieństwie do pistoletu – igła nie przerywa tkanki nagle i czas gojenia jest znacznie krótszy. Przebijanie za pomocą igły jest bardziej delikatne i odbywa się wolniej.
Po przekłuciu wkłada się w dziurkę antyalergiczny kolczyk. Jednak minusem tej metody jest to, że zabieg trwa dłużej i jest znacznie bardziej bolesny. Oczywiście jest to ból, który da się wytrzymać, jednak wrażliwe osoby mogą odczuwać dyskomfort.
Kolczyki w uchu mogą być ciekawym dodatkiem. Zabieg piercingu jest krótki i właściwie bezbolesny. Poznaj różne rodzaje piercingu w uchu i wybierz się do salonu na przekłucie!
Kolczyki w uszach – rodzaje
Wyświetl ten post na Instagramie
Wiesz już, jakimi metodami można wykonać piercing w uszach. Jeśli chcesz stworzyć określony wizerunek, możesz pomyśleć o ozdobie w postaci kolczyków do ucha. Możliwości jest wiele – dwa kolczyki w uchu, trzy dziurki lub więcej? To żaden problem!
Sprawdź, jakie masz opcje!
Jeśli chodzi o rodzaje kolczyków w uszach, masz ogromny wybór. Poznaj dokładne nazwy określonych kolczyków do ucha:
- earlobe to nic innego jak klasyczne przebicie płatków uszu;
- helix to przebicie górnej części chrząstki w uchu;
- anti helix to kolczyk umieszczony po przeciwnej stronie niż w przypadku opcji helix;
- forward helix to przebicie górnej części chrząstki ucha położonej od strony twarzy;
- industrial to dwie dziurki w górnej części chrząstki;
- tunele to popularny rodzaj ozdoby, który jednak budzi spore kontrowersje. Przebija się płatek ucha, a następnie stopniowo, co kilka tygodni lub miesięcy, wkłada się coraz większe kolczyki, których celem jest rozciągnięcie skóry tak, aby powstała coraz większa dziura. Ta opcja ma wielu zwolenników, ale i przeciwników.
Możesz wybrać też opcje takie jak:
- tragus polega na przekłuciu chrząstki, która znajduje się najbliżej twarzy;
- anti tragus to przebicie chrząstki widocznej od razu nad płatkiem ucha;
- daith polega na przebiciu małej i zagiętej części chrząstki w środkowej części ucha;
- snug to przebicie dwóch warstw chrząstki w zewnętrznej części ucha;
- inner conch polega na przebiciu środkowej ścianki ucha, położonej bliżej wewnętrznej części;
- outer conch w tym przypadku przebija się środkową ściankę ucha, ale położoną bliżej zewnętrznej części;
- orbital to połączenie dwóch dziurek jednym kolczykiem. W tym przypadku dziurki nie muszą mieć konkretnego miejsca.
Opcji na przekłucie ucha jest bardzo dużo. Od tego, jakie miejsce wybierzesz, będzie zależała długość gojenia, dlatego dokładnie przemyśl swoją decyzję. Kolczyki w uchu to świetne uzupełnienie codziennych stylizacji!
Kolczyk w uchu — jak pielęgnować przekłucie ucha?
Przekłucie ucha to szybki i prawie bezbolesny zabieg. Jednak nie należy go lekceważyć i trzeba odpowiednio zadbać o miejsce, w którym tkanka została przerwana. Gdy zdecydujesz się na konkretny salon piercingu, dokładnie dowiedz się, jaki kolczyk znajdzie się w twoim uchu zaraz po zabiegu.
Od czego zależy czas gojenia rany?
Pamiętaj, że kolczyk powinien być on antyalergiczny. Zadbaj także o jego odpowiedni kształt – najlepiej, aby był bardzo wygodny, nie zahaczał o włosy, nie wbijał się w skórę. Pozostanie on w uchu nawet przez kilka tygodni, do czasu aż rana całkowicie się zagoi.
Czas gojenia zależy od indywidualnych predyspozycji, metody, jaką został wykonany zabieg, konkretnego miejsca przekłucia, a także tego, jak dbasz o to miejsce. Zdecydowanie o kolczyk w uchu trzeba dbać, aby rana się zagoiła.
Jak należy postępować z raną po zabiegu?
Z pewnością dokładne wytyczne, do których należy stosować się po zabiegu, dostaniesz bezpośrednio od osoby, która będzie go wykonywała. Zazwyczaj zaleca się przez dwa tygodnie unikanie basenu, solarium i sauny.
Rany nie należy przemywać preparatami z alkoholem, a jedynie solą fizjologiczną lub octeniseptem. Po umyciu należy dokładnie osuszyć ucho ręcznikiem papierowym. Oczywisty powinien być fakt, że nie należy dotykać rany brudnymi rękami.
Kiedy do lekarza?
Jeśli tylko zobaczysz coś, co wzbudzi twoje obawy, na przykład opuchliznę czy zaczerwienienie, które utrzymują się kilka dni, skontaktuj się ze specjalistą, który wykonywał zabieg, lub z lekarzem. Słuchaj dokładnie zaleceń osoby, do której udasz się na przekłucie i przestrzegaj ich do czasu, aż rana całkowicie się zagoi. Musisz uważać także podczas ubierania się, żeby nie zahaczyć o nowy kolczyk, bo możesz dodatkowo podrażnić ranę i wydłużyć czas gojenia.
Podsumowanie
Kolczyki w uszach to piękny dodatek, który może być świetnym uzupełnieniem całej stylizacji. Pozwoli ci wyrazić siebie i swój unikalny styl. Nie czekaj, wybierz się do profesjonalnego salonu i wykonaj zabieg, dzięki któremu będziesz mogła mieć kolczyki w uchu!