Konturowanie na mokro sprawi, że twoja twarz będzie wyglądała szczuplej, niedoskonałości zostaną „schowane”, a kości policzkowe – uwydatnione. Konturowanie twarzy na mokro nie jest trudne, ani tym bardziej drogie, a daje naprawdę spektakularne efekty. Aby przystąpić do pielęgnacji, potrzebujesz zaledwie trzech rzeczy. Są to:
- jasny korektor;
- bronzer w kremie;
- pędzle do makijażu lub beauty blender.
Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się sama, że to proste. Jeśli chcesz poprawić wygląd twarzy, będzie to dla ciebie wręcz obowiązkowa lektura!
Konturowanie twarzy na mokro czy konturowanie twarzy na sucho?
Wiele osób zadaje pytanie, czym różni się konturowanie na mokro od konturowania na sucho. Różnice polegają na doborze kosmetyków i stopniu trudności ich nakładania. Do konturowania na mokro stosuje się z kosmetyki w kremie lub w sztyfcie, natomiast konturowanie na sucho wykonuje się z produktami sypkimi. Oczywiście, drugi sposób jest łatwiejszy, zwłaszcza na początek, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego typu makijażem. Jednak konturowanie na mokro ma zdecydowanie więcej zalet i daje szersze możliwości. O efektach takiej pielęgnacji przeczytasz w kolejnej części tekstu.
Konturowanie twarzy na mokro – efekty
Konturowanie na mokro to metoda bardziej elastyczna. za pomocą odpowiednich kosmetyków możesz zrobić mocny, odważny makijaż lub jedynie delikatny, który tylko podkreśli rysy twarzy i uwypukli zalety. Nie ma więc znaczenia, czy idziesz do pracy, czy na dyskotekę. Ta metoda będzie dobra w obu sytuacjach. A jakie efekty można uzyskać? Najczęściej konturowanie na mokro robią osoby, które chcą wyszczuplić twarz, podkreślić swoje kości policzkowe albo zmniejszyć swoje czoło lub nos.
Jak uwydatnić kości policzkowe?
Metoda na mokro , tylko tak trudno brzmi. Wymaga może nieco większej wprawy. Polega jednak na tym samym, co częściej stosowana opcja na sucho. Wykorzystuje się w tym celu inny rodzaj kosmetyków. Jeśli nigdy tego nie robiłaś, możesz zacząć od tych sypkich. Aby zaznaczyć kości potrzebujesz tak naprawdę dwóch kosmetyków – rozświetlacza i bronzera. Po nałożeniu podkładu/kremu przypudruj skórę, aby była matowa. Następnie nabierz niewielką ilość bronzera i zaaplikuje tuż pod kością. Pamiętaj , by nie schodzić zbyt w dół. Delikatnie rozetrzyj. Rozświetlacz nanieś na górną część kości policzkowej.
Zalety konturowania na mokro – produkty suche a mokre
Największym plusem konturowania twarzy na mokro jest to, że makijaż możesz wykonać bardzo precyzyjnie. Produkt, którego używasz (np. bronzer na mokro) nigdy nie trafi w niewłaściwe miejsce. Zostanie nałożony tam, gdzie zamierzasz coś ukryć bądź uwypuklić swoją skórę. Suche produkty do konturowania niestety są gorsze w użyciu i tym samym za ich pomocą nie jesteś w stanie precyzyjnie wymodelować nosa. Na domiar złego, mogą:
- rozkładać się nierównomiernie na skórze;
- rozproszyć się na niej;
- zostawić nieestetyczne, bardzo widoczne plamy.
Zalety konturowania na mokro – możliwość zrobienia poprawek
Kosmetyki do konturowania twarzy na mokro umożliwiają ci łatwą i szybką poprawę małych niedoróbek. Wystarczy jedynie, że weźmiesz do rąk beauty blendera i zaczniesz nim delikatnie rozcierać, np. bronzer na mokro. Oczywiście, możesz to zrobić również palcami, ale gąbka do makijażu jest w tym przypadku wygodniejsza i skuteczniejsza. Suche produkty do konturowania twarzy niestety nie działają tak dobrze. Z reguły wygląda to tak, że suchy kosmetyk przyczepia się do mokrego podkładu i w żaden sposób nie reaguje na rozcieranie. Właśnie dlatego lepiej robić konturowanie na mokro.
Konturowanie na mokro – minusy
Wiele osób uważa, że konturowanie twarzy na mokro jest bardzo trudne. Owszem, początkowo możesz mieć z tym drobne problemy, ale z czasem nabierzesz wprawy. Konturowanie na mokro pozwala dużo łatwiej wykonturować twarz i nanieść w razie błędu drobne poprawki w makijażu. Wadami tej metody są jedynie pracochłonność i dłuższy czas robienia makijażu. Musisz także uważać, żeby nie przesadzić, ponieważ nienaturalny wygląd twarzy na pewno nie będzie dobrze odbierany.
Jak konturować twarz na mokro krok po kroku?
Teraz dowiesz się, jak właściwie konturować na mokro oraz jakie kosmetyki do będą odpowiednie. Przedstawiamy kolejne etapy.
Jak konturować twarz na mokro – przygotowanie
Pierwszy etap to przygotowanie cery do makijażu. Musisz nałożyć delikatny krem i lekko go wklepać. Etap ten trwa krótko, ale zanim krem się właściwie wchłonie, musisz poczekać 5 minut.
Jak konturować twarz na mokro – paleta i nakładanie podkładu
Gdy krem wsiąknie, przygotuj paletę do konturowania na mokro i zacznij aplikować kosmetyki. Na początek możesz nałożyć bazę, ale jeśli pominiesz ten etap i od razu przejdziesz do kolejnego kroku, nie będzie to błędem. Czasami nawet lepiej jest nałożyć mniej kosmetyków, aby skóra lepiej oddychała. Kolejnym etapem jest oczywiście nałożenie cienkiej warstwy podkładu, który ukryje twoje niedoskonałości i nada skórze gładkiego wyglądu. Tak przygotowana twarz jest gotowa do konturowania na mokro.
Kosmetyki do konturowania twarzy na mokro – korektor na mokro
Ten etap zacznij od użycia korektora, gdyż może okazać się, że bronzer na mokro jest ci niepotrzebny. Korektor na mokro nakładaj zawsze na miejsca, które chcesz uwypuklić, czyli na:
- obszar pod oczami;
- szczyt nosa;
- środek czoła i brody;
- dolne części policzka.
Gdy wykonasz ten krok właściwie, zauważysz, że już powstał kontrast między korektorem, a podkładem. W ten sposób skóra z korektorem jest bardzo widoczna, natomiast ta z podkładem zostaje schowana. Zyskujesz więc efekt szczuplejszej twarzy. Kosmetyk nakładaj oczywiście aplikatorem, a rozcieraj beauty blenderem lub średnim, zbitym pędzlem.
Kosmetyki do konturowania twarzy – bronzer na mokro
Jeśli efekt jest dla ciebie zbyt delikatny, przejdź do bronzera. Aby konturowanie na mokro się powiodło, bronzer powinien mieć postać kremu. Nałóż go na miejsca, które chcesz ukryć, czyli wyszczuplić:
- na czoło przy linii włosów;
- pod kości policzkowe;
- na końcówkę lub płatki nosa;
- w okolicach podbródka.
Pędzle do konturowania na mokro
Wcześniej, w przypadku korektora, użyłaś beauty blendera lub średniego, zbitego pędzla. Bronzer do konturowania na mokro nakłada się nieco inaczej. Możesz to zrobić za pomocą:
- palców;
- beauty blendera;
- dość zbitych pędzelków – dużym do twarzy i małym do nosa.
Róż do policzków jako ostatni etap konturowania na mokro
Konturowanie na mokro można skończyć już po korektorze. Niektórzy dodają jeszcze bronzer. Jednak warto dodać, że pełen makijaż może zawierać także róż do policzków. Dzięki niemu możesz uzyskać świeży, naturalny efekt i wyglądać tak, jakbyś się zarumieniła. W tym celu wklep odrobinę różu w kremie w centralną część policzka. Ponadto, aby utrwalić makijaż, możesz wykonać jeszcze baking twarzy.
Podsumowując, konturowanie na mokro nie musi być wcale trudne, wystarczy tylko nieco poćwiczyć. Gdy nabierzesz trochę wprawy, będziesz mogła uzyskać piękny makijaż odchudzający. Zalet tej metody jest naprawdę sporo. Teraz wiesz już, jakie kosmetyki do konturowania na mokro będą odpowiednie. Przedstawiliśmy kolejne etapy tego rodzaju makijażu, więc możesz zabrać się do pielęgnacji!