Laseroterapia stanowi obecnie w zasadzie podstawę działania kosmetologii i dermatologii. Bez niej wiele problemów skórnych byłoby trudnych do rozwiązania. Do niedawna stosowano głównie zabiegi z wykorzystaniem laserów ablacyjnych. Teraz jednak możliwości jest więcej. Do tychże innowacyjnych rozwiązań należy między innymi laser tulowy, który łączy wysoką efektywność z maksymalnym bezpieczeństwem klienta.
Laser tulowy Lavienn – co to takiego?
Laser tulowy Lavieen cechuje się falami o długości 1927 nm. Tak naprawdę można powiedzieć, że pod względem skuteczności nie ma sobie równych. Niweluje problemy skórne związane z pigmentem, a dodatkowo pobudza skórę do naturalnej regeneracji.
Narzędzie to wykorzystuje trzy dostępne rodzaje technologii: ablacyjny, subablacyjny oraz nieablacyjny. Długość fal jest niezaprzeczalnym atutem lasera, gdyż gwarantuje głębokie wnikanie do skóry właściwej. Parametry urządzenia można ustawić na różnorakie sposoby, w zależności od tego, jaki efekt interesuje klienta oraz jaka jest docelowa głębokość działania fal w skórze.
Działanie lasera tulowego
Mechanizm działania tego urządzenia z pozoru wydaje się być dość skomplikowany, aczkolwiek w rzeczywistości bazuje on na naprawdę prostych rozwiązaniach. Laser ma za zadanie tworzyć kanaliki na powierzchni skóry, by te następnie przerwały barierę naskórkową. W ten sposób możliwe jest wprowadzenie specjalistycznych substancji w głąb skóry. Dzięki temu zastosowane kosmetyki są nie tylko bardziej skuteczne, ale też ich działanie jest bezpieczniejsze aniżeli w przypadku bardziej inwazyjnych metod, na przykład z wykorzystaniem igieł.
W trakcie usługi można dostosowywać długość impulsu oraz intensywność energii lasera. Co ciekawe, da się też wybrać pomiędzy ablacją a koagulacją naskórka. Jeśli natomiast leczenie wykonamy subablacyjnym laserem, wówczas z łatwością dotrzemy do głębokich przebarwień, które dużo trudniej usunąć niż te powierzchniowe. Działanie lasera umożliwia przebudowę w obrębie skóry oraz zwiększenie jej elastyczności i napięcia poprzez stymulacje produkcji kolagenu i elastyny.
Jakie są wskazania do wykonania tej usługi?
Zabieg laserem stosuje się między innymi u osób, które borykają się z bliznami potrądzikowymi. Poza tym laser tulowy sprawdzi się w przypadku wszelkich przebarwień związanych z nierównomierną pigmentacją, a także przy melasmie naskórkowej. Poleca się go też wszystkim, których powierzchnia skóry i faktura są nierówne – mowa tu o bliznach, zmarszczkach, rozstępach, rozszerzonych porach itp. Laser bez problemu poradzi sobie z piegami, plamami starczymi, uszkodzeniami posłonecznymi czy z przebarwieniami pozapalnymi. Z jego pomocą można też wykonać tonowanie, czyli wybielanie skóry.
Kiedy nie należy używać lasera tulowego?
W większości usług medycyny estetycznej występują przeciwwskazania, które wykluczają wykonanie danej rzeczy u niektórych osób. Jeśli chodzi o laser tego typu, przeciwwskazaniami są między innymi:
– nowotwory skóry;
– okres ciąży i karmienia piersią;
– przyjmowania leków i ziół światłouczulających;
– niedawne używanie samoopalaczy oraz opalanie się;
– występowanie stanów zapalnych skóry;
– peelingi na krótko przed planowanym zabiegiem;
– oparzenia.
Przygotowanie do zabiegu z użyciem lasera tulowego
Decydując się na ten zabieg, nie musisz pamiętać o dokładnych przygotowaniach. Tak naprawdę wszystko leży po stronie specjalisty, który będzie wykonywać zabieg. Przed planowanym użyciem lasera tulowego koniecznie udaj się jednak na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej czy z kosmetologiem, ponieważ to właśnie wtedy omawiane są nie tylko przeciwwskazania, ale także oczekiwane rezultaty itp.
Przed samym pójściem na zabieg pij dużo wody, tak samo zresztą jak po jego wykonaniu. Ponadto nie traktuj skóry peelingiem co najmniej na tydzień przed wizytą, by uniknąć podrażnień.
Jakie rezultaty daje frakcyjny laser tulowy? Jakie jest jego działanie?
Zastosowanie serii zabiegów laserowych znacząco poprawi stan Twojej skóry, w tym pigmentacji podstawnej. Niektórych zmian pigmentacyjnych trudno się pozbyć w całości i na dobre, aczkolwiek laser ten w dużej mierze zmniejszy ich widoczność. Będzie także pomocny w przypadku chorób związanych z pigmentem. Pierwsze efekty będą widoczne w zasadzie już po jednej wizycie, aczkolwiek zalecane jest, aby wykonać trzy serie w około dwutygodniowych odstępach. Warto mieć na uwadze, że liczba serii oraz odstępy miedzy nimi mogą być różne, w zależności od pacjenta, dlatego właśnie należy polegać na zaleceniach osoby wykonującej zabieg.
Innym, dodatkowym rezultatem zastosowania lasera tulowego jest wygładzenie i subtelny lifting skóry. Dzięki temu będzie ona bardziej napięta i elastyczna. Jest to przydatne między innymi dla kobiet po cesarskim cięciu, które z jednej strony mogą za pomocą lasera zredukować bliznę po cięciu, a z drugiej przyspieszyć proces regeneracji rozciągniętej skóry.
Atutem działania urządzenia jest przebudowa skóry oraz stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu regeneracja następuje także długo po wizycie w gabinecie. W ten sposób możliwa jest m.in. redukcja zmarszczek.
Rekonwalescencja po zabiegu
Z reguły stan skóry po zabiegu poprawia się bardzo szybko i wraca do normy maksymalnie przez trzy dobry po wykonaniu zabiegu, w związku z czym okres rekonwalescencji jest krótki. Przez pierwszych dwanaście godzin, a nawet dobę, skóra będzie delikatnie zaczerwiona. Może też nieprzyjemnie piec. Warto wówczas sięgnąć po zimne okłady, które przyniosą ukojenie.
Naskórek będzie prawdopodobnie się łuszczył, ale pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie odrywać jego płatów, bo wówczas skóra będzie trudniej się goić. Stosuj regenerujące, odżywcze kremy, które korzystnie wpływają na barierę hydrolipidową skóry. Koniecznie używaj również kremów z filtrem UV i unikaj przez co najmniej kilka dni basenów oraz saun.