Skóra w okolicach oczu jest niezwykle delikatna, dlatego dbanie o nią wymaga specjalnych środków. Niezależnie od Twojego wieku, w strefie tej mogą pojawiać się pewne problemy, takie jak zmarszczki, cienie czy tak zwane worki pod oczami. Wpływ na to ma wiele kwestii, w tym geny, stosowane kosmetyki, tryb życia itp. W związku z tym warto nie tylko zadbać o codzienną pielęgnację, która zapobiegnie ewentualnym oznakom starzenia się skóry, ale także zdecydować się na zabiegi cofające pewne zmiany. Jednym z najbardziej polecanych zabiegów jest mezoterapia igłowa pod oczy.
Czym jest zabieg mezoterapii igłowej okolic oczu?
W przypadku tego zabiegu wstrzykuje się indywidualnie dobrane substancje w głąb skóry w obrębie oczu przy pomocy cienkiej igły. Wybiera się tu między innymi różnego rodzaju preparaty witaminowe czy kwas hialuronowy. Celem jest wprowadzenie tychże substancji odżywczych do skóry właściwej, co pozwala na wzmożenie naturalnej regeneracji i zdolności naprawy skóry. W ten sposób stymulowana jest synteza kolagenu i elastyny oraz poprawiane jest mikrokrążenie. Preparat wstrzykiwany jest na głębokość około dwóch-trzech milimetrów, dlatego też sięga znacznie głębiej aniżeli jakiekolwiek kosmetyki.
Co ważne, zabieg ten daje stosunkowo szybkie efekty, które widoczne są gołym okiem. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się zdrowsza, młodsza i nabiera blasku. Co prawda mezoterapię należy wykonywać w seriach, aby rezultaty były nie tylko wyraźne, ale też długotrwałe. Poza tym warto dołączyć do tego zabiegi wspomagające, takie jak: dermaroller, karboksyterapię, dermapen czy radiofrekwencję mikroigłową.
Mezoterapia igłowa pod oczy – jakich efektów mezoterapii możesz się spodziewać?
Przed wykonaniem zabiegu specjalista ocenia, jakie składniki odżywcze preparatu – koktajlu będą najlepsze w przypadku kondycji skóry danej klientki. Dzięki temu możesz liczyć na to, że osiągniesz optymalne rezultaty i Twój problem będzie rozwiązany właściwie.
Najważniejszymi efektami mezoterapii pod oczami są przede wszystkim: zniwelowanie zmarszczek oraz cieni i obrzęków, które uwidaczniają się na przykład wraz z upływem lat lub po prostu są związane z Twoim trybem życia czy z genetyką. Poza tym zabieg poprawia mikrokrążenie, a skóra pod oczami staje się bardziej nawilżona, odżywiona i jędrniejsza. Znacząco odmłodzi to więc Twój wygląd, a twarz stanie się wyraźnie zdrowsza, co z kolei spowoduje, że będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Koktajl rewitalizuje skórę i nadaje jej młodzieńczego wyglądu.
Kiedy warto zrobić mezoterapię igłową w okolicach oczu? Jakie są wskazania?
Mezoterapia igłowa nie jest inwazyjnym zabiegiem, dlatego nie musisz obawiać się jej stosować. Tym niemniej warto wiedzieć, kiedy rzeczywiście warto po nią sięgnąć. Wykonywanie tego zabiegu bez wyraźnej przyczyny nie przyniesie żadnych negatywnych skutków, ale przecież chodzi o to, aby mieć możliwość wyraźnie zobaczyć te pozytywne. W związku z tym mezoterapię igłową pod oczy poleca się osobom, u których skóra w tych okolicach straciła jędrność czy zaczęły pojawiać się zmarszczki mimiczne bądź te związane z wiekiem. Poza tym wskazaniem do wykonania zabiegu są też cienie i obrzęki pod oczami oraz suchość skóry w tej strefie.
Warto wiedzieć, że przed zabiegiem specjalista go wykonujący dokładnie obejrzy Twoją skórę i oceni, czy rzeczywiście możesz liczyć na pożądane efekty i czy mezoterapia skóry wokół oczu jest właśnie dla Ciebie.
Mezoterapia oczu a bezpieczeństwo
Wiele osób, zwłaszcza tych, które obawiają się igieł, zastanawia się nad tym, czy zabieg ten jest bolesny. Choć używa się do tego celu wspomnianych igieł, prawidłowo wykonany zabieg jest bezbolesny. Może pojawić się oczywiście dyskomfort, który jest całkowicie normalny i którego skala zależy od wrażliwości na bodźce u danego klienta. Tym niemniej przed samym rozpoczęciem wstrzykiwania preparatu stosuje się znieczulenie kremem, który zdecydowanie łagodzi niezbyt przyjemne doznania.
Iniekcja sama w sobie jest w pełni bezpieczna, ponieważ nie jest to zabieg chirurgiczny. Oczywiście najważniejsza jest tu wiedza osoby przeprowadzającej zabieg oraz to, czy przed jego wykonaniem miał miejsce wywiad poprzedzający. Tak jak w przypadku każdego zabiegu, tak i tu istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, które wykluczają wykonanie zabiegu, ponieważ mogą wpływać na ewentualne powikłania. Do przeciwwskazań zalicza się wszelkie infekcje oraz alergie skórne, występowanie chorób nowotworowych oraz okres ciąży i karmienia piersią.
Co po zabiegu?
Z racji tego, że zabieg ten narusza ciągłość naskórka, po jego wykonaniu z pewnością będą widoczne pewne ślady, takie jak zaczerwienienie, delikatne obrzęki, opuchlizna czy siniaki oraz nadwrażliwość skóry. Warto jednak pamiętać, że dolegliwości te przechodzą samoistnie i często uzależnione są od kondycji skóry oraz jej tolerancji na różnego rodzaju substancje odżywcze oraz bodźce.
Tym, na co należy zwrócić uwagę po zabiegu jest unikanie ekspozycji na słońce oraz korzystania z basenu czy sauny, ponieważ wówczas skóra staje się bardziej wrażliwa, a przy tym przerwanie jej ciągłości zwiększa ryzyko infekcji. Koniecznie trzeba też zadbać o właściwą pielęgnację, którą powinna zalecić osoba wykonująca zabieg.
Oczywiście najlepsze rezultaty widoczne będą po kilku zabiegach, choć już po pierwszym skóra pod oczami staje się dużo bardziej jędrna i elastyczna. Zaleca się wykonanie serii 4-8 zabiegów w odstępach 1-2 tygodnie. Wówczas efekty będą utrzymywać się dużo dłużej.