Rhinoplastyka, czyli operacja plastyczna nosa, jest przeprowadzana coraz częściej, i to nie tylko wśród ludzi show-biznesu. Kształt nosa może być źródłem kompleksów i braku pewności siebie. Jednak nie zawsze trzeba decydować się na taką operację plastyczną. W wielu przypadkach wystarczy modelowanie nosa nićmi, ponieważ to zabieg nieinwazyjny, który nie wymaga użycia skalpela, a mimo to pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Już za chwilę dowiesz się, jakie są przeciwskazania do korekty nosa nićmi liftingującymi i jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu.
Korekcja nosa – dla kogo?
Korekta nosa nićmi obejmuje:
- zwężenie nosa;
- usunięcie garbu na nosie;
- podniesienie czubka nosa;
- prostowanie nosa.
Jak wygląda zabieg modelowania nosa nićmi?
Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem. Jeśli pacjent jest zdecydowany, aby skorygować nos za pomocą nici liftingujących, należy wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Są nimi:
- choroby serca;
- stany zapalne;
- nowotwory;
- aktywne infekcje i inne choroby skóry;
- ciąża i karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- uczulenie na substancję znieczulającą.
Modelowanie nosa nićmi odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a sam zabieg trwa około godziny, co obejmuje przygotowanie do zabiegu, modelowanie nićmi i zakładanie opatrunku. Pacjent może niebawem wrócić do domu, jednak powinien stosować się do zaleceń lekarza.
Okres rekonwalescencji
Rekonwalescencja nie jest wymagana, jednak bezpośrednio po wykonaniu zabiegu korekcji nosa nićmi pacjent nie powinien korzystać z:
- sauny;
- basenu;
- solarium.
Zaleca się też oszczędną mimikę twarzy i unikanie długich rozmów.
Modelowanie nosa nićmi – efekty
Tuż po zabiegu może pojawić się obrzęk i lekkie zasinienie, jednak efekty widoczne są od razu. Pożądany kształt nosa utrzymuje się przez około 5 lat. Jeśli pacjent chce nadal cieszyć się pożądanym kształtem nosa, konieczne będzie wykonanie ponownej korekcji.
Jak optycznie zmniejszyć nos?
Potrzebujesz tak naprawdę dwa produkty. Najważniejszy jest dobrze dobrany bronzer. Powinien być matowy – te z drobinkami lepiej sprawdzą się w kościach policzkowych. Drugi preparat to rozświetlacz, można powiedzieć, że pełni rolę wisienki na torcie. Miejsce, gdzie powinnaś zaaplikować bronzer uzależnione jest od tego, który obszar potrzebuje pomniejszenia. Czasami są to skrzydełka nosa, boki kości nosowej, czy sam koniec nosa. Nanieś odrobinę bronzera na ukośny pędzelek, pozbyj się nadmiaru. Jeśli uznasz, że efekt jest za słaby, zawsze możesz dołożyć kosmetyku. Na koniec nałóż rozświetlacz na kość nosową. Pamiętaj, aby formy kremowe nakładać bezpośrednio na podkład, natomiast te sypkie w kompakcie, na skórę utrwaloną wcześniej pudrem.
Niechirurgiczna korekta nosa – gdzie wykonać i ile kosztuje?
Zabieg należy wykonywać wyłącznie w renomowanych klinikach u doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Ile kosztuje takie modelowanie nosa? Cena to od 3000 do 5000 zł. Czy należy obawiać się bólu? Zabieg modelowania nosa nićmi przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co czyni go całkowicie bezbolesnym.
Modelowanie nosa kwasem hialuronowym
Alternatywną metodą korekty nosa jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Zabieg wykonuje się w celu niwelacji drobnych niedoskonałości nosa. Efekt utrzymuje się przez około roku, a cena korekty nosa kwasem hialuronowym to od 1000 do 2000 zł.
Jak widzisz, modelowanie nosa nićmi może być ciekawą alternatywą dla operacji plastycznej. Efekt zabiegu, który jest bezbolesny i nieinwazyjny, utrzymuje się przez kilka lat. Być może warto go rozważyć?