Czym są nici liftingujące? Jednym z kosmetycznych trendów. Dzięki nim walka o utrzymanie młodego wyglądu przez dłuższy czas stała się łatwiejsza. Jak wygląda taki zabieg? Jakie rodzaje nici możesz wykorzystać? Jakie będą efekty liftingu?
Liftingujące nici na twarz? To proste!
Młoda i wolna od zmarszczek skóra bez konieczności korzystania ze skalpela? To możliwe. Od kilku lat w walce z pierwszymi oznakami starzenia się pomagają nici liftingujące. Ich historia zaczyna się w 2008 roku, kiedy to naukowcy z Korei Południowej opatentowali system nici PDO. Początkowo wykorzystywano je podczas zabiegów chirurgicznych, z czasem odkryto, że można z nich korzystać również w celu poprawienia urody i odmłodzenia skóry.
Nici liftingujące i ich rodzaje
W gabinetach kosmetycznych możesz skorzystać z różnych rodzajów nici liftingujących. Te najpopularniejsze to:
- nici haczykowe (m.in. Barb);
- nici APTOS;
- nici PDO.
Jak działają nici haczykowe?
Nici haczykowe dobrze radzą sobie ze zmarszczkami, a zdjęcia przed i po są na to najlepszym dowodem. Ten rodzaj nici najlepiej sprawdza się tam, gdzie osłabiona skóra zdecydowanie przegrywa z grawitacją. Opadające brwi? Linie marionetki? A może problemy związane ze zwisaniem policzków? W każdej z tych sytuacji pomocne będą nich haczykowe, które skutecznie podnoszą skórę i poprawiają jej napięcie, tworząc swoiste rusztowanie. A że nici te posiadają niewielkie haczyki, można je umieścić głęboko w tkance skóry i nie bać się przesunięć czy innych zmian.
Czym są nici APTOS?
Nici liftingujące APTOS to kolejne wsparcie, z którego możesz skorzystać w ramach walki ze zmarszczkami. Na rynku pojawiły się one już w latach 90. XX wieku i szybko zyskały uznanie miłośniczek młodego wyglądu. Ten wynalazek dr Marlena Sulamanidzego, chirurga z Gruzji, stał się podstawą kilku specjalistycznych metod liftingu. Dziś, po latach badań i prac nad ich udoskonalaniem, dają one wiele możliwości korygowania wyglądu przy jednoczesnym dbaniu o jego naturalność.
Dzięki tym niciom można podnieść wybrane partie skóry oraz poprawić jej kondycję. Zawierają one sporo kwasu hialuronowego, dzięki czemu gwarantują dodatkowo również efekt odmładzający i wygładzą cerę. Nici liftingujące tego rodzaju mogą się rozpuszczać w skórze lub być nierozpuszczalne. W tej drugiej wersji są z powodzeniem wykorzystywane do takich zabiegów, jak korekta małżowin usznych.
Nici PDO w pigułce
Nici liftingujące PDO są z powodzeniem stosowane od kilkunastu lat. Polidioksanowe nitki można podzielić na wersje:
- mono – pojedyncza nić pozwalająca na zagęszczenie skóry;
- screw – nić wolumetryczna, która powstaje ze skręcenia 2-3 nici. Najlepiej sprawdza się tam, gdzie niezbędne staje się podniesienie fragmentu skóry.
Jak działają nici liftingujące?
Bez względu na to, na jaki rodzaj nici się zdecydujesz, możesz w znacznym stopniu zmienić swój wygląd. Ogólne zasady działania nici liftingujących są dość proste. Zaaplikowane pod skórę, poprawiają jej napięcie i przyspieszają proces regeneracji. Dzięki niciom twoja skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, co z kolei sprawia, że zwiększa się jej sprężystość, a owal twarzy się wyostrza. Pobudzana jest też synteza fibroblastów, które odpowiadają za jędrność skóry.
W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem skalpela, aplikacja nici nie zostawia widocznych śladów, a okres rekonwalescencji jest krótki. Sam materiał w większości przypadków z czasem rozpuszcza się w skórze. Widoczne są zatem tylko efekty zabiegu.
Co musisz wiedzieć o zabiegu z użyciem nici?
Nici mają wiele zalet. Zabieg z ich udziałem jest szybki i mało inwazyjny. W zależności od tego, z którymi zmarszczkami chcesz się rozprawić w taki sposób, zabieg trwa godzinę w gabinecie medycyny estetycznej. Co cię tam czeka?
Na początek znieczulenie, dzięki czemu nie poczujesz momentu wprowadzania igieł z nićmi w głąb skóry. Gdy nić znajdzie się już pod powierzchnią skóry, cienka igła jest wyciągana. Na tym zabieg się kończy, choć musisz jeszcze zadbać o kilka istotnych kwestii. Podstawa to maść, dzięki której uporasz się ze swędzeniem skóry, oraz wykonywanie masażu twarzy, aby nici mogły się odpowiednio ułożyć.
Kiedy lepiej zrezygnować z takiego zabiegu?
Choć ten rodzaj liftingu jest mało inwazyjny, w niektórych sytuacjach lepiej z niego zrezygnować. Masz problemy z krzepliwością krwi? Jesteś w ciąży? A może walczysz z chorobą nowotworową? W każdym z tych przypadków powinnaś zrezygnować z zabiegu.
W jakich sytuacjach można skorzystać z zabiegu nićmi?
Lifting nićmi możesz wykorzystać na wiele sposobów. Jakich? Zobacz, jakie zabiegi z ich udziałem cieszą się największą popularnością.
Nici liftingujące – wielka szansa na przedłużenie młodości
Z nici korzysta się zazwyczaj w chwili, gdy na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Kiedy warto postawić na ten zabieg? Jest on zalecany jest m.in. wtedy, gdy:
- napięcie skóry znacznie się zmniejsza i traci ona jędrność;
- na twarzy i dekolcie pojawiają się bruzdy;
- problemem z wyglądem stają się lwie zmarszczki oraz bruzdy pojawiające się w okolicy nosa i górnej wargi;
- policzki opadają;
- dokucza ci podwójny podbródek;
- pod twoimi oczami pojawiają się niezbyt estetyczne worki.
Nie tylko twarz – gdzie jeszcze sprawdzą się nici liftingujące?
Choć nici kojarzone są przede wszystkim z troską o wygląd twarzy, dzięki nim możesz poprawić też stan innych części ciała. Dzięki tej metodzie możesz nie tylko uporać się ze zmarszczkami, ale też odmłodzić kondycję swoich piersi czy pośladków. Zwiotczała skóra ramion czy brzucha, uciążliwe rozstępy – oto kolejne problemy, których możesz się pozbyć dzięki niciom liftingującym.
Czy warto postawić na lifting twarzy nićmi?
Zastanawiasz się, czy taki sposób walki ze starzeniem skóry sprawdzi się w twoim przypadku? Zapoznaj się z opiniami osób, które zabieg z nićmi mają już za sobą.
Nici liftingujące i ich cena
W przypadku zabiegu z użyciem nici liftingujących cena jest dość istotną sprawą. Ile to kosztuje? Sporo zależy od tego, z jakimi bruzdami chcesz się rozprawić w taki właśnie sposób oraz, na jakie nici postawisz. Zazwyczaj każda z nich wyceniana jest indywidualnie. Dość ekonomicznym rozwiązaniem są nici PDO (około 100 zł za sztukę), więcej trzeba zapłacić za nici liftingujące z haczykami (około 500 zł za nić). Cena waha się też w zależności od kliniki.
Im więcej implantacji nici potrzeba do zabiegu, tym wyższa jego cena. Pamiętaj jednak, że średnio podczas jednego zabiegu aplikuje się pod skórę około 40 nici.
Nici liftingujące – opinie, które warto poznać
Zabiegi z wykorzystaniem nici są coraz bardziej popularne, zatem na wielu portalach i forach poświęconych urodzie znajdziesz opinie na ich temat. Jakie efekty dają nici haczykowe? Co Polki sądzą o odmładzających liftingach z nićmi w roli głównej?
Wiele osób docenia nici za to, że efekty estetyczne zabiegu widoczne są już wkrótce po jego wykonaniu. Doceniana jest też trwałość takiego liftingu. Nici pod oczy i na twarz działają przez dwa lata, choć na czas ten wpływa wiele czynników, m.in. indywidualne predyspozycje każdego człowieka oraz prowadzony przez niego styl życia.
A co z wadami? Dla niektórych osób sporym problemem jest konieczność panowania nad mimiką. Przez kilkanaście dni po zabiegu musisz się w tej kwestii ograniczyć, co może ci sprawić sporo problemów, jeśli np. jesteś osobą lubiącą się uśmiechać.
Nici liftingujace a powikłania
Wiedza na temat potencjalnych skutków ubocznych również ma ogromne znaczenie, choć zdarzają się one sporadycznie. Występujące po niciach liftujących powikłania to zazwyczaj lekkie obrzęki i zasiniaczenia. Jeśli skorzystasz z usług profesjonalisty, ryzyko pojawienia się komplikacji będzie minimalne. Po dobrze przeprowadzonym zabiegu w ciągu tygodnia twoja skóra powinna się zregenerować. Przez kilka dni po aplikacji nici możesz też odczuwać lekki ból.
Nici liftingujące to prosty sposób na walkę z niedoskonałościami twarzy i ciała oraz innymi problemami, za które odpowiada utrata jędrności skóry. Jeśli szukasz skutecznych zabiegów odmładzających, a chcesz uniknąć skalpela, taka forma liftingu może się okazać dobrym rozwiązaniem.