Mysi blond często kojarzony jest jako nudny kolor włosów bez wyrazu, ale nic bardziej mylnego! Chłodny odcień blondu nie ma nic wspólnego z szarością czy nudą. Mysi odcień jest wielowymiarowy, a koloryzację można wykonać w wielu różnych tonach – od chłodnego, przez miodowy, aż po ciemny beżowy blond. Dlaczego mysie włosy zyskują wierne grono fanek? Jak sprawić, aby zyskały naturalny wygląd? Jakich kosmetyków do pielęgnacji włosów używać? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu! Zapraszamy.
Mysi blond – odcień włosów, który ma wiele zalet!
Ciemny popielaty blond, jasny brąz czy włosy w kolorze beżu – naturalne odcienie w mysim stylu mają sporo mocnych stron.
- Ten wyjątkowy odcień doskonale łagodzi rysy twarzy. Łączy się z oprawą oczu, wydobywając jej ostrość i głębię.
- Naturalny blond świetnie harmonizuje się ze wszystkimi (nawet krzykliwymi) kolorami, dlatego bez problemu będziesz mogła wykonać swój ulubiony, mocny makijaż i skomponować neonową stylizację.
- Bezsprzeczną zaletą jest również łatwość uzyskania i utrzymania koloru – farbowanie można przeprowadzić nawet w warunkach domowych.
Jak uzyskać mysi odcień włosów?
Aby uzyskać mysi kolor, zazwyczaj konieczne jest farbowanie i rozjaśnianie włosów. Wiele zależy jednak od wyjściowej barwy naturalnych włosów i celu koloryzacji. Mysi blond to pojęcie dość względne, ponieważ odcień ten występuje w wielu tonach. Są między innymi:
- jasny blond;
- ciemny blond;
- chłodny blond;
- jasny beż;
- jasny brąz;
- ciepły miodowy;
W zależności od tych dwóch czynników proces farbowania będzie się nieco różnił. W przypadku każdej koloryzacji wielowymiarowej warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego.
Mysi ciemny blond – rozjaśnianie włosów i koloryzacja
Ciemny mysi blond to kolor dość klasyczny, który podkreśla oprawę oczu, a także optycznie przyciemnia i wyostrza brwi. Naturalnie ciemne blondy pasują do większości karnacji i kolorów tęczówek. Odrosty będą tu mało widoczne, więc barwa ta powinna być wybierana w szczególności przez posiadaczki średniego blondu i jasnego brązu. Jeśli jednak twoje oczy są w kolorze piwnym ze złotymi refleksami, ten odcień może nie być dla ciebie odpowiedni.
Ciemny odcień blondu u szatynek lub brunetek
Włosy w kolorze ciemnego brązu lub czerni są zazwyczaj sporym wyzwaniem, jeśli oczekujesz mysiego efektu.
- Właścicielki farbowanych na ciemno włosów będą musiały wrócić do naturalnego koloru poprzez dekoloryzację, a następnie rozjaśnianie.
- Jeśli twoje włosy są w swoim naturalnym ciemnym kolorze, proces koloryzacji rozpocznie się od ich rozjaśnienia.
- W zależności od barwy wyjściowej zabieg usuwania pigmentu z włosów będzie trzeba powtórzyć kilkukrotnie.
- Ostatni etap metamorfozy to koloryzacja, dzięki której uzyskasz ciemny naturalny kolor włosów blond.
Jasny lub średni blond – tu będzie zdecydowanie szybciej!
Posiadaczki jasnych włosów mogą odetchnąć z ulgą, jeśli chcą uzyskać mysi blond o ciemnym odcieniu. W ich przypadku nie będzie potrzebne wywabianie pigmentu. Proces przemiany będzie znacznie krótszy i mniej skomplikowany. Włosy wystarczy pofarbować produktem o poziomie koloru 6 lub 7.
Włosy w kolorze popielatego mysiego blondu – farbowanie
Popielata barwa mysich włosów jest zimnym blondem, który wpada w bardzo jasne tony. To połączenie siwych włosów z jasnym, naturalnym beżem. Świetnie sprawdzi się u osób o zimnym typie urody (blada cera i zielone lub niebieskie oczy). Korzystnie z popielatym mysim blondem będą wyglądały kobiety, które mają ciemne brwi i rzęsy. Popielato-beżowy blond doskonale rozświetla twarz i współgra z mocnym makijażem.
Jak uzyskać popielaty blond na włosach?
Ten kolor włosów jest dość trudny do uzyskania i utrzymania. Konieczne będzie intensywne usunięcie pigmentu z włosów. Dopiero na odpowiednio przygotowane kosmyki będzie można nałożyć farbę w odpowiednim kolorze i wykonać delikatne pasemka, które świetnie połączą srebrne i beżowe odcienie. Chłodne kolory będą wymagały również stosowania tonerów, które pozwolą zneutralizować żółte tony powstające podczas rozjaśniania.
Mysi naturalny blond – idealny podkład pod sombre lub ombre!
Naturalny odcień mysich włosów to neutralny, uroczy kolor z szerokiej palety naturalnych blondów. Taki kolor blondu będzie pasował praktycznie każdemu. Nie wpada ani w zimne, ani ciepłe, ani popielate tony. Świetnie współgra z delikatnym makijażem i łagodzi rysy twarzy. Kolor jest doskonałą bazą do wykonania sombre, ombre czy delikatnych pasemek.
Zalety włosów w stylu ombre lub sombre
Specjalny efekt łączenia kolorów ombre lub sombre doskonale rozświetla i uwydatnia fryzurę. Jednak to nie jedyne zalety tych metod farbowania. Ta technika pozwala znacznie zmniejszyć widoczność odrostów, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać spektakularne rezultaty metamorfozy przez dłuższy czas. Odświeżenie mysich włosów w takim wariancie zazwyczaj konieczne jest dopiero po 5–6 miesiącach.
Jak dbać o mysie włosy – pielęgnacja jasnych włosów w kolorze blond
Włosy po farbowaniu i rozjaśnianiu potrzebują konkretnych metod pielęgnacyjnych. Usuwanie pigmentu wysusza i niszczy kosmyki, dlatego warto zainwestować w porządne, wysokiej jakości odżywki i maski. Dobrym pomysłem okaże się również olejowanie włosów i korzystanie ze specjalnych zabiegów u fryzjera. Aby zniwelować żółte tony, konieczne będzie stosowanie:
- tonerów;
- fioletowego szamponu i odżywki.
Mysi kolor włosów to nie tylko idealna baza wyjściowa dla wielu innych koloryzacji. To przede wszystkim nietuzinkowa fryzura, w której każda kobieta wygląda wyjątkowo! Niektóre warianty mysiego blondu świetnie podkreślają konkretny typ urody, dlatego warto dopasować odcień m.in. właśnie ze względu na to kryterium.