Cellulit to bardzo powszechny problem estetyczny. Zmaga się z nim wiele kobiet niezależnie od wagi i typu sylwetki. Dieta, ćwiczenia i pielęgnacja to w tym kontekście ważne aspekty. W niektórych przypadkach nie przynoszą jednak pożądanego efektu. Bardzo skutecznym rozwiązaniem może okazać się innowacyjny zabieg ONDA, który wykorzystuje działanie fal elektromagnetycznych. Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega i kto powinien mu się poddać.
Czym jest zabieg ONDA?
ONDA to zabieg z zakresu medycyny estetycznej oparty na unikalnej technologii Coolwaves. Generuje ona mikrofale o częstotliwości 2,45 GHz, które selektywnie oddziałują na tkankę tłuszczową. Moc wydzielana przez głowicę urządzenia do zabiegu jest na tyle niska, aby nie stanowić żadnego zagrożenia dla pacjentki, a jednocześnie na tyle wysoka, aby rozbijać zbite fragmenty tkanki tłuszczowej.
Rozbita tkanka tłuszczowa w całkowicie naturalny sposób zanika, co wpływa na redukcję cellulitu. Fale RF trafiają bezpośrednio w komórki tłuszczu, nie naruszając naskórka. Dodatkowo skutkiem zabiegu ONDA są delikatne skurcze włókien kolagenowych, co skutkuje wzmożonym wydzielaniem się tego białka.
Na jakich partiach ciała przeprowadza się zabieg ONDA?
Zabieg można przeprowadzać na bardzo różnych obszarach ciała, między innymi:
- udach;
- pośladkach;
- pachach;
- ramionach;
- brzuchu;
- linii biustonosza.
Technologia ONDA – na czym polega jej działanie?
Do wykonywania zabiegu ONDA konieczne jest specjalistyczne urządzenie, które wykorzystuje mikrofale Coolwaves. Osoba przeprowadzająca zabieg wykorzystuje wymiennie dwie różne głowice:
- płytko działająca – służy do powierzchniowego nagrzewania. Rozpuszcza włóknisty kolagen, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza. Głowicy tej używa się także do modelowania tkanki łącznej;
- głęboko działająca – jest przydatna w rozbijaniu głębokiego cellulitu. Powoduje drgania komórek tłuszczowych i rozpuszcza położone głębiej włókna kolagenowe.
Wskazania do zabiegu ONDA
Zabieg ONDA przeznaczony jest dla osób, które chcą wymodelować swoją sylwetkę i pozbyć się cellulitu, nawet tego uporczywego, z którym nie radzą sobie inne metody. To także propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą ujędrnić skórę i poprawić jej ogólny wygląd.
Efekty zabiegu
Efekty dobrze przeprowadzonego zabiegu to:
- wygładzona i ujędrniona skóra;
- zredukowany głęboki cellulit;
- wymodelowana sylwetka;
- redukcja fałdek i drugiego podbródka.
Jak przebiega zabieg ONDA?
W gabinecie zabiegowym lekarz medycyny estetycznej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Koniecznym elementem jest ocena grubości tkanki tłuszczowej. Tylko w ten sposób można dobrać odpowiednie parametry urządzenia.
Na samym początku zabiegu lekarz dokładnie oczyszcza skórę pacjenta i w razie konieczności usuwa znajdujące się tam włosy. Następnie na obszarze, który będzie poddany działaniu głowicy, trzeba dokładnie rozsmarować odpowiednio grubą warstwę gliceryny.
Czy zabieg ONDA jest bolesny?
Dzięki systemowi chłodzenia kontaktowego masaż głowicą ONDA nie jest bolesny. Emitowane mikrofale powodują jedynie uczucie lekkiego mrowienia. Warto wiedzieć, że jedna sesja z reguły nie jest wystarczająca do osiągnięcia wymiernych efektów. Dokładną ich ilość ustali lekarz. Po pierwszej sesji można zaobserwować wygładzenie skóry i widoczne zmniejszenie cellulitu. Jeżeli jednak zależy ci na redukcji tkanki tłuszczowej, konieczne będą przynajmniej dwa, a zazwyczaj cztery zabiegi.
Jak przygotować się do zabiegu?
Wszystkie informacje na temat przygotowania się do zabiegu pacjent usłyszy na pierwszej konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj nie wymaga się żadnych specjalnych działań poza piciem większej ilości wody i rezygnacją z balsamów nawilżających.
Czasami wspomina się także o zredukowaniu liczby przyjmowanych kalorii na tydzień przed zabiegiem. Jest to jednak kwestia kontrowersyjna, którą warto dokładnie omówić z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.
Przeciwwskazania do zabiegu ONDA
- nadciśnienie;
- problemy z krzepnięciem krwi;
- żylaki;
- ciąża;
- karmienie piersią;
- zaburzenia rytmu serca;
- wszczepiony rozrusznik serca;
- choroby skóry;
- choroby autoimmunologiczne;
- niewydolność pracy nerek lub wątroby;
- zakrzepowe zapalenie żył;
- choroby zakaźne.
Rekonwalescencja po zabiegu redukcji cellulitu
Tuż po wykonaniu zabiegu ONDA pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Jedynym powikłaniem może być lekkie podrażnienie, przy którym należy unikać gorących kąpieli. Bardzo ważne jest to, aby miejsce po zabiegu chronić przed promieniami UV przez co najmniej trzy dni,
Zlokalizowane głęboko podskórnie komórki tłuszczowe usuwają się w naturalny sposób. Niektórzy lekarze zalecają dietę redukcyjną przez trzy dni po zabiegu, aby wzmocnić jego efekt.
Podsumowanie
Cellulit to problem wyjątkowo trudny do rozwiązania. Na szczęście obecnie medycyna estetyczna oferuje bardzo dużo nowych możliwości, takich jak ONDA. Ten nowoczesny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny zabieg pozwala na skuteczne i szybkie zredukowanie nawet starej i głębokiej skórki pomarańczowej. Jeżeli chcesz odmłodzić i ujędrnić swoje ciało, być może ten zabieg jest właśnie dla ciebie.