DMSO ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. To doskonałe połączenie, które pozwala wykorzystywać go jako skuteczny preparat na problemy skórne. Jak stosuje się DMSO na trądzik? Poniżej dowiesz się, jak robić to bez skutków ubocznych.
Czym jest DMSO?
Historia odkrycia DMSO dla nauki jest bardzo ciekawa. Dimetylosulfotlenek, bo tak brzmi pełna nazwa tej substancji, to związek organicznej siarki (MSM), powstający jako produkt uboczny podczas produkcji papieru z miazgi drzewnej. Ma formę przezroczystego płynu o czosnkowym smaku i zapachu.
DMSO na trądzik stosuje się na skórę, ale przy innych problemach można go przyjmować także doustnie. Jest skutecznym lekiem na zapalenie pęcherza, pomaga także w łagodzeniu objawów chorób zwyrodnieniowych stawów, łuszczycy, alergii, przyspiesza leczenie trudno gojących się ran.
Jakie właściwości DMSO pomagają w leczeniu trądziku?
Swoją coraz większą popularność DMSO zawdzięcza rzadko spotykanym właściwościom. W medycynie i kosmetologii wykorzystuje się go jako rozpuszczalnik – składnik leków i suplementów diety, zarówno do stosowania doustnego, jak i miejscowo na skórę. DMSO ułatwia wchłanianie substancji aktywnych pod skórę, do układu krwionośnego i położonych głębiej tkanek.
DMSO działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Przy stosowaniu DMSO na trądzik znaczenie ma przede wszystkim zdolność do łagodzenia stanów zapalnych skóry, ponieważ to właśnie mogą być jedną z przyczyn powstawania wyprysków. Jako związek siarki dimetylosulfotlenek ma właściwości antybakteryjne – to właśnie dzięki nim możesz zatrzymać rozwój zmian trądzikowych na skórze.
Jak stosuje się DMSO na trądzik?
Warto wiedzieć, że można bezpiecznie stosować DMSO na różne rodzaje trądziku, także rzadziej występujący trądzik różowaty. Ważne jest jednak, by robić to właściwie – zanim wypróbujesz działanie DMSO, poznaj kilka ważnych zasad.
Przede wszystkim wybierz preparat dobrej jakości. Pamiętaj, że podczas stosowania DMSO na skórę do tkanek może przenikać nie tylko sam składnik aktywny, ale również różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wynika to z tego, że DMSO jest higroskopijny i wchłania wszystko, co znajduje się w jego otoczeniu.
Do leczenia trądziku najlepiej sprawdzi się roztwór DMSO o stężeniu mniejszym niż 70%. Możesz kupić gotowy preparat lub rozcieńczyć czysty DMSO. Odpowiednia dawka to 3-4 aplikacje na twarz dziennie. Aby zwiększyć skuteczność leczenia, możesz jednocześnie aplikować inne substancje o działaniu antybakteryjnym – dimetylosulfotlenek będzie ułatwiał ich wnikanie w głąb skóry.
Szukasz sposobu na pozbycie się trądziku? Koniecznie wypróbuj DMSO – wielu zadowolonych użytkowników potwierdza jego skuteczność.