Laserowe usuwanie blizn to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod likwidacji znamion na ciele. Jeśli ciężko jest ci zaakceptować stare lub nowe zmiany na skórze, możesz skorzystać z zasobów nowoczesnej technologii. Laser na blizny pomoże ci usunąć ślady po młodzieńczym trądziku, wypadku lub operacji. Poprawa twojego wyglądu niesie za sobą także lepsze samopoczucie oraz pewność i akceptację siebie.
Usuwanie blizn laserem
Laserowe usuwanie blizn jest dość młodym odłamem medycyny estetycznej. Do przeprowadzenia takiego zabiegu potrzebne jest specjalistyczne urządzenie. Obsługuje je doświadczona kosmetyczka z szerokim zakresem wiedzy w tej dziedzinie. Maszyna wyposażona jest w głowicę z tzw. laserami frakcyjnymi. Technologia ta przydaje się nie tylko do blizn, ale też zmarszczek, rozstępów i innych dolegliwości skórnych.
Zastanawiasz się, jak właściwie wygląda takie usuwanie blizn? Otóż z głowicy urządzenia emitowana jest cienka wiązka światła. Jest ona precyzyjnie nakierowywana na zmieniony obszar twojego ciała. Energia przedostaje się w głąb twojej skóry, gdzie powoduje mikrouszkodzenia tkanek. Woda zawarta w tym miejscu w tkankach odparowywuje pod wpływem ciepła.
Podsumowując – laserowe usuwanie blizn uszkadza twoją skórę właściwą, aby zapoczątkować procesy odbudowy tkanek. W efekcie takiego działania zwiększa się produkcja kolagenu, który odpowiada za piękną, gładką i elastyczną skórę. Możliwe, że będziesz potrzebować kilku powtórzeń tego zabiegu, aby odczuć pełnię jego korzyści.
Laser na blizny – przeciwwskazania i działania niepożądane
Niestety, nie zawsze możesz poddać się takiej terapii. Jeśli akurat jesteś w ciąży, z pewnością nie jest to zabieg dla ciebie. Musisz odczekać do zakończenia ewentualnego okresu karmienia piersią. Dopiero wówczas będziesz mogła zastosować na sobie laser na blizny. Do innych przeciwwskazań należą też:
- przyjmowanie antybiotyków i niektórych innych leków,
- stosowanie substancji przeciwzakrzepowych i sterydów,
- zapalenia i choroby skóry, takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, itp.,
- niektóre nowotwory,
- rozrusznik serca,
- nadwrażliwość na promieniowanie,
- tendencja do tworzenia się przebarwień na skórze,
- nadmierna suchość.
Laserowe usuwanie blizn jest stosunkowo prostym i bezpiecznym zabiegiem. Jednak, jak wszystkie tego typu nieinwazyjne operacje, może powodować pewne skutki uboczne. Jesteś na nie narażony szczególnie, jeśli zlekceważysz powyższe przeciwwskazania. Jakie niepożądane reakcje może wywołać usuwanie blizn? Do odnotowanych skutków należą:
- zaczerwieniona skóra w miejscu przeprowadzeniu zabiegu,
- obrzęk, a nawet wysypka,
- trwałe zmiany pigmentacji skóry,
- oparzenie,
- blizny zanikowe lub przerostowe.
Powyższe zjawiska są jednak dość rzadkie. Jeśli nie masz uczulenia na żaden z używanych podczas zabiegu substancji, nie powinny ci one grozić. Stosuj się do zaleceń swojego lekarza i kosmetyczki, a z pewnością nie narazisz się na żadne reakcje niepożądane.
Leczenie blizn innymi metodami
Laserowe usuwanie blizn to niejedyny sposób na radzenie sobie z nimi. Leczenie blizn odbywa się także innymi metodami. Możesz wybierać spośród: dermabrazji, mikrodermabrazji, peelingów chemicznych, mezoterapii, krioterapii lub opatrunków silikonowych. Każda z nich wiąże się z użyciem innych narzędzi; wszystkie mają swoje wady i zalety. Usuwanie blizn laserem jest najczęściej stosowane ze względu na swoją dużą efektywność, bezpieczeństwo i uniwersalność działania.
Laserowe usuwanie blizn – efekty
W pierwszych dniach po zabiegu twoja skóra prawdopodobnie będzie nieco opuchnięta lub zaczerwieniona. Jednak jeśli będziesz odpowiednio o nią dbać, zmiany pozabiegowe szybko ustaną i zauważysz pierwsze efekty laserowego usuwania blizn. Struktura blizny ożywa – zapoczątkowane są w niej procesy regeneracji i odnowy.
Po pewnym czasie (możesz potrzebować do tego więcej niż jednego zabiegu), blizna zacznie się kurczyć i zmieni swój kolor na zbliżony do reszty twojej skóry. Laserowe leczenie blizn sprawia, że zmieni się też jej konsystencja – swoją strukturą zacznie przypominać resztę skóry.
Laserowe usuwanie blizn – opinie
Jeśli nadal wahasz się przed poddaniem się temu zabiegowi, warto zapoznać się z opiniami o laserowym usuwaniu blizn. Kliniki medycyny estetycznej w całej Polsce mogą pochwalić się setkami zadowolonych klientów, którzy przezwyciężyli swoje kompleksy i zmartwienia. Laserowe usuwanie blizn pozwala skutecznie zwalczyć różne rodzaje blizn i znamion, w tym:
- blizny pourazowe – po wypadkach, zabiegach chirurgicznych, czy oparzeniach,
- blizny potrądzikowe,
- rozstępy,
- nadmiernie rozszerzone pory,
- zmarszczki i inne efekty fotostarzenia się skóry.
Pamiętaj jednak, że efekt zależy w dużej mierze od twojego typu skóry. Wpływ na niego ma odcień twojej cery, jej zdolność do regeneracji, a także twój wiek i rozległość blizny. Niektóre ślady mogą nigdy nie zniknąć. Z pewnością jednak laserowe usuwanie blizn znacznie zmniejszy ich widoczność.
Laserowe usuwanie blizn – cena
Usuwanie blizn laserem brzmi dla ciebie kusząco? Prawdopodobnie zastanawiasz się więc, jaka jest cena laserowego usuwania blizn. Wszystko zależy od kliniki, do jakiej masz zamiar się udać. Na koszt wpływa też rodzaj i rozmiar blizny. Ceny za pojedynczy zabieg zaczynają się już od około 200 zł. Mogą sięgać jednak 800 zł. Znajdź zaufaną klinikę w swoim mieście i poproś o wycenę indywidualną z uwzględnieniem swoich osobistych potrzeb.
Laserowe usuwanie blizn to jedna z najbardziej skutecznych metod na pozbycie się niechcianych znamion z ciała. Idealna, gładka skóra jest w zasięgu twojej ręki. Zabieg ten ma potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo działania. Jeśli obawiasz się ewentualnych skutków ubocznych, omów to ze swoim dermatologiem. Możesz też zawsze wybrać inne metody leczenia blizn.