Masaż od setek lat jest powszechnie stosowanym sposobem na odprężenie, rozluźnienie mięśni i pielęgnację skóry. Aby był jeszcze przyjemniejszy i skuteczniejszy, warto wykonywać go z dodatkiem olejku. Jeżeli chcesz się przekonać, który olejek do masażu warto wybrać i jakie korzyści dzięki niemu zyskasz, zapoznaj się naszym artykułem. Przybliżamy w nim zalety takich produktów i ich rodzaje. Czytaj już teraz!
Masaż ciała – jakie korzyści niesie?
Wykonywanie masażu przynosi wiele korzyści. Dlaczego po takim zabiegu polepsza się zdrowie i samopoczucie? Wśród jego wielu rezultatów można wymienić:
- rozluźnienie mięśni;
- ulgę w bólu;
- ukojenie nerwów;
- działanie aromaterapeutyczne (w przypadku wykorzystania olejków eterycznych);
- wygładzenie i nawilżenie skóry;
- uelastycznienie skóry;
- pobudzenie krążenia krwi;
- przypływ sił witalnych.
Olejek do masażu ciała – dlaczego warto go używać?
Olejek używany podczas masażu całkowicie zmienia przebieg zabiegu.
- Przede wszystkim, pozwala na pewien „poślizg”. Bez występowania tarcia cały proces jest znacznie przyjemniejszy, a masowana osoba może się w pełni zrelaksować.
- Ponadto, olejek nawilża i wygładza pielęgnowany obszar ciała. Skóra staje się elastyczna i przyjemna w dotyku.
- Niektóre produkty do masażu, szczególnie z dodatkiem olejków eterycznych, dają także wyjątkowo przyjemne doznania zapachowe.
Olejek do masażu czy jeszcze coś innego?
Właściwie każda substancja zapewniająca poślizg (żel do masażu, olej do masażu, krem) może zostać wykorzystana. Przeważnie polecane są jednak oleje i olejki ze względu na wolniejsze wchłanianie ich przez skórę. Dzięki temu podczas sesji masażu zużywa się mniej produktu.
Jaki olejek do masażu?
Gama olejków do masażu jest bardzo szeroka. Wybór tego odpowiedniego zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Najlepiej jednak kierować się kilkoma zasadami. Olej powinien:
- łatwo rozprowadzać się na skórze;
- zawierać składniki odżywcze;
- dobrze się wchłaniać.
Na rynku można znaleźć różne kosmetyki będące mieszanką olejów bazowych z olejkami eterycznymi. Jednak wiele osób woli wybierać te naturalne, nierafinowane produkty. Olejki eteryczne można kupić oddzielnie i wymieszać z bazowymi.
Bazowy olej do masażu
Oliwa z oliwek
Oliwka do masażu należy do popularniejszych produktów. Najlepsza jest nierafinowana i tłoczona na zimno. Właśnie taka zapewni skórze odpowiednie nawilżenie i blask. Wiele osób docenia jej specyficzny, ale bardzo przyjemny zapach.
Olej z winogron
To kolejny bardzo chętnie wybierany produkt do masażu. Olej z winogron jest bogaty w kwasy tłuszczowe i szereg witamin, które pielęgnują i nawilżają skórę. Tego rodzaju olejek do masażu ma właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu zwalcza pierwsze oznaki starzenia.
Olej kokosowy
Olej kokosowy zdobył sporą popularność parę lat temu i nadal ma wielu zwolenników. Charakteryzuje go przede wszystkim piękny, delikatny zapach. Oprócz tego zawiera wiele witamin i kwasów tłuszczowych, które pozwalają odpowiednio zadbać o skórę. Pamiętaj, że przed użyciem olej kokosowy musisz delikatnie podgrzać.
Olej ze słodkich migdałów
Migdałowy olejek do masażu ma ładny zapach, jest delikatny i poprawia elastyczność skóry. Można go stosować do pielęgnacji każdego rodzaju cery.
Eteryczne olejki do masażu
Eteryczne olejki to świetne dopełnienie pielęgnacji, szczególnie w przypadku masażu relaksacyjnego z elementami aromaterapii. Spośród wielu dostępnych szczególnie lubiane są:
- olejek różany – kojarzy się z afrodyzjakami, a jednocześnie działa uspokajająco;
- olejek melisowy – uspokaja, redukuje stres i ułatwia zasypianie;
- olejek bergamotkowy – ma działanie energetyzujące, dodaje sił witalnych;
- olejek lawendowy – jeden z powszechniej stosowanych na relaks i spokojny sen;
- olejek pomarańczowy – olejek energetyzujący i poprawiający samopoczucie, idealny w okresie zimowym.
Osoby, którym trudno się zdecydować na jeden zapach, mogą zaopatrzyć się w zestaw olejków do masażu. Ceny produktów nie są zbyt wygórowane, a olejki są dostępne w wielu zestawieniach zapachowych.
Masaż przy wykorzystaniu olejków to świetny sposób na zapewnienie sobie lub komuś chwili relaksu i ulgi. To także okazja do zadbania o stan skóry, która po zabiegu stanie się znacznie gładsza i przyjemniejsza w dotyku.