Żylaki to tylko z pozoru problem wyłącznie estetyczny. W istocie jest to poważne schorzenie, które ma związek z nieprawidłowością w krążeniu krwi. Wbrew pozorom nie dotyczy wyłącznie osób starszych.
Większość osób po zauważeniu u siebie pierwszych objawów zaczyna jak najszybciej szukać pomocy. Czy amol na żylaki dobrze się sprawdzi? Podpowiadamy!
Amol na żylaki – czy to działa?
Amol to lek zawierający w swoim składzie między innymi kwas salicylowy, który jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń, w tym także żylaków. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Amol na żylaki stosowany oczywiście zewnętrznie może więc realnie wspierać walkę z tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Czy Amol może wyleczyć żylaki?
Trzeba jednak pamiętać, że amol nie jest w stanie całkowicie wyleczyć żylaków. W walce z tą chorobą najważniejsze jest ustalenie przyczyny jej powstawania i podjęcie na tej podstawie podjęcie odpowiednich działań.
Ten popularny ziołowy lek może więc być stosowany wspomagająco, jednak w żadnym wypadku nie powinien być traktowany jako alternatywa dla konwencjonalnego leczenia żylaków, które są niebezpieczną przypadłością.
Skuteczne metody leczenia żylaków
Leczenie żylaków opiera się przede wszystkim na znalezieniu przyczyny ich powstawania. W większości przypadków podstawą terapii jest włączenie odpowiednich leków, które pomagają wzmocnić ściany naczyń krwionośnych oraz zmniejszyć obrzęk.
Terapia skleroterapeutyczna
Często stosowana jest również tak zwana terapia skleroterapeutyczna, która polega na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu bezpośrednio do żylaków. Sprawia on, że ścianki naczyń krwionośnych się ze sobą zlewają, co finalnie prowadzi do ich zamknięcia.
Laser
W ostatnich latach coraz częściej wykorzystuje się również laserowe usuwanie żylaków, które polega na zamknięciu ich z pomocą skoncentrowanej wiązki promieni lasera. Nieco bardziej tradycyjna jest metoda chirurgiczna stosowana w poważnych przypadkach. Chirurg mechanicznie usuwa wówczas żylaki za pomocą skalpela.
Jak widać, istnieje wiele skutecznych metod leczenia tego schorzenia. Amol na żylaki może być pomocny, jednak nie zastąpi holistycznej terapii dostosowanej indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Amol na żylaki – podsumowanie
Amol stosowany zewnętrznie może pomóc w walce z żylakami. Jest to związane z obecnym w jego składzie kwasem salicylowym. Kilka kropel leku ziołowego rozcieńczamy w szklance wody i smarujemy nim zmienione chorobowo miejsca.
Ze względu na obecność licznych olejków eterycznych nie będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z nadwrażliwością. Amol na żylaki nie może zastąpić tradycyjnego leczenia, świetnie jednak sprawdzi się jako metoda uzupełniająca. Jego przyjemny zapach wielu osobom pomaga się zrelaksować i uporać ze stresem.