Niewielkie akcesorium, które może zmienić tak wiele – to właśnie gąbeczka konjac do oczyszczania twarzy. Być może natknęłaś się już na nią w sklepie lub w Internecie, lecz podchodzisz do niej sceptycznie. Rozumiemy takie podejście – zwykłe gąbki do mycia to siedliska bakterii, które nijak mają się do zdrowej skóry.
Gąbka konjac czy inaczej konjac sponge, to jednak coś całkowicie innego. Jest higieniczna i antyalergiczna – prawdziwy hit, jeśli chodzi o pielęgnację i odżywienie skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym tak naprawdę różni się od zwykłej gąbki do twarzy.
Konjac – skąd pochodzi naturalna gąbka do oczyszczania twarzy i ciała?
Konjac to bylina, która rośnie dziko na terenach Azji. W Japonii doceniano jej właściwości lecznicze już 1500 lat temu. Do Polski zawitała stosunkowo niedawno i raczej tylko w formie produktu do mycia twarzy. Mało kto wie, że w swojej naturalnej postaci roślinę tę można też spożywać – z ogromnymi korzyściami zdrowotnymi.
Oryginalne gąbeczki konjac pochodzą z koreańskiej wyspy Jeju. Pierwotnie stosowano tę roślinę jako lek na wiele różnych dolegliwości. Dziś zyskała popularność na całym świecie dzięki swoim właściwościom pielęgnacyjnym.
Roślinna gąbeczka konjac – naturalne składniki odżywcze
Z czego zrobiona jest konjac sponge do twarzy, którą kupujesz w sklepie? Składa się w 97% z wody. Pozostałe 3% to naturalny błonnik roślinny. Znajduje się w nim prawdziwe bogactwo witamin i składników odżywczych, z których twoja skóra może skorzystać. Konjac zawiera:
- białko;
- żelazo;
- cynk;
- fosfor;
- miedź;
- węglowodany
- witaminy: A, C, E, D, B1, B6, B12;
- kwas foliowy.
Ma odczyn zasadowy, który równoważy pH twojej cery.
Wybierz gąbkę odpowiednią do twojej skóry
Produkty sklepowe są często wzbogacone o jeszcze więcej dobroczynnych składników. Na półkach drogeryjnych znajdziesz wersje przeznaczone do skóry tłustej, problematycznej, trądzikowej, suchej lub wrażliwej. Z pewnością znajdzie się coś dla twoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.
Jeśli decydujesz się na zakup tej gąbki do twarzy, upewnij się, że pochodzi ona ze sprawdzonej firmy. Warto zainwestować więcej w produkt ekologiczny i stuprocentowo czysty – bez jakichkolwiek zanieczyszczeń i szkodliwych bakterii.
Gąbka konjac — jak używać do mycia twarzy?
Gąbka ta ma niezliczone zalety i lecznicze właściwości:
- przyjemnie oczyszcza, zapewniając chwilę dla siebie na koniec lub początek dnia – masaż twarzy koi nie tylko skórę, lecz też umysł i duszę;
- ułatwia demakijaż – wystarczy do niego tylko woda;
- zwiększa wydajność produktów myjących i pielęgnacyjnych;
- codziennie złuszczana martwy naskórek w sposób, który nie podrażnia twarzy;
- jest w pełni ekologiczna, naturalna i biodegradowalna – dobra zarówno dla twojej cery, jak i dla środowiska. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, alergenów, substancji zapachowych, itp.;
- usuwa nawet głębokie, trudno dostępne zanieczyszczenia i zaskórniki;
- przyczynia się do zwężania porów.
Dlaczego warto używać konjac?
Już po jednorazowym użyciu gąbeczki konjac zauważysz niesamowitą różnicę w kondycji swojej skóry. Po takim delikatnym myciu i złuszczeniu cera nabiera blasku i gładkości. Jeśli będziesz używać gąbki regularnie, koloryt twojej skóry się wyrówna, a zaskórniki i wypryski będą pojawiać się znacznie rzadziej. Żaden inny rodzaj pielęgnacji się z tym nie równa.
Gąbki do twarzy i nie tylko
Jeśli już wypróbowałaś na sobie ten hit pielęgnacyjny, pewnie zastanawiasz się, jak jeszcze możesz go wykorzystać. Masz szczęście – gąbka konjac może być używana do dbania o całe ciało, nie tylko skórę twarzy. Oczywiście, lepiej mieć do tych celów dwa osobne produkty. Możesz kupić drugą gąbkę specjalnie przeznaczoną do mycia całego ciała.
Konjac do ciała pomaga złuszczyć martwy naskórek – działa jak delikatny peeling i zapewnia dokładne oczyszczenie. Przy okazji skutecznie zapobiega wrastającym włoskom. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz specjalne, większe gąbki do ciała. Możesz używać ich razem z ulubionym żelem pod prysznic lub w formie masażu po myciu.
Gąbeczka konjac do ciała występują w kilku wersjach z naturalnymi dodatkami dostosowanymi do unikalnych potrzeb twojej skóry. Znajdziesz więc wersję zwykłą, z czerwoną lub różową glinką oraz z aloesem.
Gąbka do demakijażu – jak jej używać?
Pierwszy kontakt z tym produktem może cię nieco zdziwić. Po wyjęciu z opakowania gąbka konjac jest sucha, sztywna i twarda. Aby jej użyć, musisz ją najpierw zwilżyć bieżącą wodą, najlepiej ciepłą lub letnią. Gdy całkowicie zmięknie, będzie już gotowa do użycia.
Przed zastosowaniem odciśnij z niej nadmiar wody. Nie potrzebujesz niczego więcej – ta gąbka do mycia twarzy działa samoczynnie. Jeśli chcesz z jej pomocą dokładniej zmyć makijaż, możesz użyć odrobiny mleczka do demakijażu. Pamiętaj jednak, że konjac usprawnia działanie produktów myjących – a więc wystarczy mniejsza ilość kosmetyku niż zwykle. Wykonuj delikatne, koliste ruchy gąbką po swojej skórze. Rób to powoli i dokładnie – masuj całą twarz i wszystkie jej zakamarki. Namoczona gąbka konjac jest miękka i elastyczna, dzięki czemu łatwo nią dotrzesz do trudno dostępnych miejsc.
Jak dbać o gąbkę?
Pamiętaj, aby po każdym użyciu dokładnie opłukać gąbeczkę i wycisnąć z niej nadmiar wody. Po użyciu powieś ją w przewiewnym miejscu i pozwól całkowicie wyschnąć. W ten sposób zapobiegniesz pleśnieniu i psuciu.
Chcesz dokładniej zdezynfekować swoją gąbeczkę do mycia twarzy? Konjac można sterylizować! Zamocz ją we wrzątku, a potem postępuj jak zwykle. Pamiętaj, że jest to produkt wielorazowy – ale nie wieczny! Jeśli będziesz odpowiednio o nią dbać, posłuży ci przez nawet 3 miesiące.
Która gąbka do twarzy będzie najlepsza dla twoich potrzeb?
Naturalna gąbka konjac jest świetnym rozwiązaniem dla każdego typu skóry. Możesz z niej korzystać nawet z bardzo wrażliwą i problematyczną cerą. Nie wywołuje alergii i można stosować ją nawet w pielęgnacji dziecięcej. Jeśli jednak wymagasz czegoś więcej – gąbki do twarzy z dodatkami spełnią twoje potrzeby. Oto zaledwie kilka rodzajów, spośród których możesz wybierać:
- gąbka konjac z bambusowym węglem drzewnym – na silny trądzik i często pojawiające się wypryski;
- produkt z dodatek rumianku – działa kojąco na cerę podrażnioną i suchą, łagodzi zaczerwienienia;
- gąbka z aloesem lub żółtą glinką intensywnie nawilża skórę suchą i odwodnioną;
- gąbka do demakijażu z dodatkiem glinki zielonej – świetnie sprawdzi się do cery mieszanej i tłustej, szczególnie, jeśli jest ona podatna na gromadzenie się zaskórników;
- produkt z zieloną herbatą odżywi skórę normalną, ale też cerę dojrzałą;
- wersja z glinką różową będzie idealna dla szczególnie wrażliwej skóry z widocznymi naczynkami.
Konjac – co po zużyciu gąbki?
Kiedy twoja gąbeczka, brzydko pachnie lub po prostu wygląda na zużytą lub zacznie się łamać – czas się jej pozbyć. Dodatkowym atutem produktu jest fakt, że jest on w pełni ekologiczny. Wyrzucony do kompostownika, ulegnie biodegradacji. Możesz też jednak użyć go ponownie – gdy się zużyje, zakop go w doniczce z kwiatkiem. Konjac doskonale sprawdzi się jako odżywienie i zapas wody dla twoich roślin. Jest to więc nie tylko produkt w pełni wegański i naturalny, ale też w duchu zero-waste!
Gąbka konjac to cudowny, naturalny produkt, który możesz stosować do codziennej pielęgnacji twarzy i całego ciała. Jest całkowicie bezpieczny dla każdego typu skóry – nie podrażnia ani nie uczula.
Oryginalna gąbka konjac do twarzy – podsumowanie
Dzięki swojej strukturze gąbka przy każdym użyciu gwarantuje delikatny peeling i masaż, który usprawnia krążenie. Natomiast bogactwo składników odżywczych dostarczy twojej skórze wszystkiego, co najpotrzebniejsze. Przy regularnym stosowaniu konjacu zauważysz, że twoja skóra stanie się jędrniejsza, gładsza i bardziej elastyczna, o zdrowym, równomiernym kolorycie. Na co czekasz? Kup własną gąbeczkę i ciesz się jej korzyściami!