Nie każdy z nas rodzi się z gęstymi włosami – ich stan oraz kolor są kwestią genetyki. Czasami też włosy wypadają w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji, niedoborów czy przyjmowania pewnych leków. Pojawiająca się łysina z pewnością budzi niepokój, a zmiana diety czy szamponu nie zawsze przynosi oczekiwany efekt.
Zagęszczenie włosów jest doraźną pomocą i sposobem na dodanie sobie pewności siebie! Czytaj dalej.
Kiedy warto wykonać zagęszczenie włosów?
Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na podjęcie decyzji o zabiegu zagęszczania? Tak naprawdę nie ma idealnego momentu, zagęszczanie możesz rozpocząć, gdy poczujesz taką potrzebę. Warto jednak na początek ustalić, dlaczego w ogóle włosy wypadają.
U mężczyzn najczęściej pojawia się łysienie androgenowe i związane jest z testosteronem. Predyspozycje do łysienia są przekazywane genetycznie. Jeśli twój ojciec szybko wyłysiał, to także ty możesz spodziewać się szybkiej utraty włosów.
U kobiet przyczyny alopecji mogą być różne – genetyczne lub środowiskowe. Warto w każdym przypadku skonsultować się z lekarzem, który pomoże wprowadzić odpowiednie leczenie.
Skuteczne metody zagęszczania włosów
Zagęszczenie włosów może być sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia! Dzięki niemu zyskujesz pewność siebie. Na rynku dostępne są rozwiązania zarówno operacyjne, jak i nieoperacyjne. Czym się różnią?
Nieoperacyjne metody zagęszczania włosów są skuteczne i dają natychmiastowy efekt bez konieczności przeprowadzania drogiej i kosztownej operacji. To opcja dobre także na wielkie wyjścia – efekt można uzyskać szybko, włosy od razu wyglądają na gęstsze, nie trzeba przechodzić długiego okresu rekonwalescencji. Jakie nieoperacyjne rozwiązania warto poznać?
Nanowłókna
Ta metoda pozwala na natychmiastowe wizualne zwiększenie gęstości włosów, a wszystko dzięki użyciu nanowłókien keratynowych. Na czym polega ten sposób zagęszczania? Na nasadę włosów aplikowany jest specjalny spray z nanowłóknami.
Są to mikroskopijnej wielkości włókna, które doczepiają się do włosów, wizualnie je zagęszczając. Ta technika doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie innych kuracji zagęszczających włosy lub jako sposób na poprawę wyglądu przed wielkimi wyjściami!
Mezoterapia igłowa
Zabieg ten polega na wprowadzaniu do skóry substancji odżywczych, witamin i minerałów. Podczas zabiegu skóra jest nakłuwana setkami małych igieł, a składniki odżywcze wprowadzane pod nią. Zabieg stymuluje krążenie krwi, poprawia wytrzymałość i wzrost włosów. Zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie w ramach jednej serii.
Naświetlanie lampami LED
To metoda, która zapobiega dalszemu wypadaniu włosów i stymuluje wzrost nowych. Dzięki delikatnemu, miejscowemu ogrzaniu skóry głowy światło LED poprawia krążenie, a tym samym stymuluje włosy do wzrostu. Zabiegi należy regularnie powtarzać, zazwyczaj wykonuje się 10 zabiegów w serii, a potem raz na jakiś czas wykonuje się zabieg podtrzymujący.
Zagęszczanie sztucznymi włosami
Technika ta pozwala na szybkie i dosyć trwałe zagęszczenie włosów – efekty mogą utrzymywać się przez kilka tygodni, aż do momentu, kiedy odrost będzie za długi i konieczne będzie usunięcie wyróżniających się pasm. Do tej procedury można stosować włosy sztuczne, jak i prawdziwe. Cały zabieg trwa około trzy godziny.
Mikropigmentacja
To kolejna opcja, która wizualnie zagęszcza włosy. Sprawdzi się w szczególności u mężczyzn, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy łysienia i podjęli już inne kuracje lecznicze. Może być stosowana także u osób, które całkiem wyłysiały – dzięki temu wydaje się, że ich głowa jest gęsto pokryta bardzo krótkimi włoskami.
Mikropigmentacja zamaskuje ubytki w owłosieniu. Polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu.
Operacyjny zabieg zagęszczania włosów
Przeszczep włosów pozwala na przywrócenie włosów tam, gdzie dawno wypadły i nie rosną. Leczenie jest dosyć kosztowne i wymaga wizyty w klinice, ale efekty są bardzo dobre. Stosuje się różne techniki przeszczepiania, z reguły jednak z owłosionej skóry głowy pacjenta pobiera się pasmo włosów, które następnie są implantowane i wszczepiane tam, gdzie pacjent nie ma już naturalnego owłosienia.
Jest to metoda, która nie wymaga specjalnej hospitalizacji. Przez około tydzień należy unikać aktywności fizycznej, moczenia włosów czy noszenia czapek. Przez ten czas należy też stosować zalecone leki do pielęgnacji okolic przeszczepu.
Niestety, metoda ta może okazać się mało skuteczna, jeśli twoim problemem są uśpione mieszki włosowe. Z czasem przeszczepione kosmyki mogą się przerzedzić i wypadać. Warto więc dokładnie omówić z lekarzem, czy taka metoda będzie skuteczna. W celu przedłużenia jej efektów zaleca się wprowadzenie stosownej pielęgnacji skóry głowy.
Ile kosztuje zagęszczanie włosów u mężczyzn i kobiet?
Ile trzeba zapłacić za zagęszczanie włosów? Cena zależna jest od wybranej metody, miejsca przeprowadzania zabiegu oraz od tego, jakie są oczekiwane efekty. Najtańsze metody, takie jak technologia nanowłókien, są nietrwałe, ale też tanie. Opakowanie nanowłókien można kupić już za kilkadziesiąt złotych.
Jeśli chodzi o koszty operacyjnego zagęszczania włosów, należy przygotować się na wydatek kilkunastu tysięcy złotych. W cenę wchodzą wizyty przed zabiegiem, sama operacja, a także wizyty pozabiegowe.
Doczepiane włosy – opinie, efekty przedłużania, cena
Jeżeli zależy ci nie tylko na zagęszczeniu, ale też na dodaniu długości bez czekania, najlepszych wyborem będą doczepiane włosy. Opinie na temat tego zabiegu są bardzo pozytywne – samo doczepianie, mimo że trwa kilka godzin, daje zdumiewający efekt! Włosy od razu są gęstsze.
Stosuje się różne metody przedłużania włosów. Metodą keratynową, jedną z najczęściej stosowanych, nazywamy zabieg doczepienia do włosów pacjentki nowych włosów przy użyciu keratyny. Uzyskujemy wówczas naturalny efekt, który utrzymuje się przez około dwa miesiące. Po tym czasie należy włosy poprawić.
Inną popularną zwiększenia objętości włosów metodą jest przedłużanie włosów na mikroringi, nazywana także strategią przedłużania na zimno. Do naturalnych kosmyków doczepia się niewielkie pasemka włosów syntetycznych, umieszczone na małych, metalowych obrączkach, które zaciska się wokół pasma włosów. Metoda ta zapewnia większą trwałość – fryzura utrzymuje się do czterech miesięcy i cały czas wygląda świetnie.
Na specjalne okazje można doczepić pasma clip-in. Umieszczone są one na specjalnych spinkach z grzebykami, które wpina się w swoje włosy. To metoda idealna na wesele, imprezy czy randkę z ukochanym. Szybkość i łatwość założenia włosów sprawiają, że można je w ten sposób przedłużyć samodzielnie.
Jak widać, wybór metod zagęszczania jest naprawdę szeroki! Na pewno i ty znajdziesz wśród nich swoją ulubioną!