Czym są zaskórniki?
Zacznijmy od tego, czym są wągry i co powoduje ich powstawanie. Zaskórniki powstają w wyniku nadprodukcji tłuszczu przez gruczoły łojowe i w wyniku gromadzenia się obumarłych komórek skóry w porach. Mają one czarne lub białe końcówki i bardzo łatwo je rozpoznać. Najczęściej występują na nosie i brodzie.
Czy wągry są szkodliwe dla zdrowia? Wiele osób twierdzi, że są jedynie defektem kosmetycznym, jednak może pojawiać się w ich obrębie nadkażenie bakteryjne, które może prowadzić do pojawienia się wyprysków lub do powstawania ropni. Warto więc zadbać o to, aby jak najszybciej się ich pozbyć i zapobiec nawrotom. Zdecydowanie jednym z ciekawych rozwiązań jest maseczka na wągry.
Drogeryjna maseczka na zaskórniki czy plastry – co wybrać?
Z pewnością maseczka na wągry będzie dobry wyborem. W drogeriach znaleźć można szeroki wybór maseczek. Najpopularniejsze maseczki na zaskórniki to maseczki typu peel-off. Maseczki te mogą mieć płynną postać lub być dostępne w formie plastra na wągry. Płynną maseczkę nanosi się na skórę i czeka kilkanaście minut, aż zastygnie, a następnie powoli zrywa. Plasterki na wągry nakleić należy zgodnie z zaleceniami producenta i zerwać. Maseczki peel-off pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń.
W sklepach znaleźć można maseczki, które mają na celu oczyścić wągry i zwęzić pory. Jaka maseczka na wągry będzie dobrym wyborem? Wybierz rozwiązanie, które najbardziej ci pasuje. Maseczki na wągry możesz przygotować także w domu, przy użyciu składników, które znajdziesz w swojej kuchni!
Domowa maska na wągry – sprawdzone przepisy na pozbycie się wągrów
Maseczka na wągry to coś, co możesz zrobić samodzielnie w domu. Domowa maseczka oczyszczająca wągry jest tak samo skuteczna, jak maseczki drogeryjne. Przygotowanie maseczki w domu nie zajmie dużo czasu, a efekty są natychmiastowe! Przygotowaliśmy dla ciebie dwa sprawdzone i skuteczne sposoby na pozbycie się zaskórników.
Maseczka na wągry z żelatyny
Żelatyna jest świetnym składnikiem, którego możesz użyć do przygotowania maseczki na wągry. Żelatyna znana jest przede wszystkim jako produkt, z którego korzysta się w kuchni. Z jej pomocą można wykonać wiele pysznych potraw i deserów. Jej właściwości żelujące zagęszczają potrawy. Żelatyna jest mieszanką peptydów oraz białek, występuje naturalnie w kościach i chrząstkach.
Regularne spożywanie żelatyny pozytywnie wpływa na stan skóry i włosów – zwiększa ona poziom kolagenu, a dzięki temu hamuje oznaki starzenia się skóry. Oprócz tego jest świetnym sposobem na wągry! A wszystko dzięki jej konsystencji po zastygnięciu. Używając żelatyny i odrobiny mleka można samodzielnie przygotować maseczkę peel-off, określanej też jako maseczka na wągry.
Dlaczego do maseczki stosuje się mleko? Kwas mlekowy, który znajduje się w jego składzie, wspomaga regenerację skóry i zmniejsza zaczerwienienia.
Jak zrobić domową maseczkę z mleka i żelatyny? Do przygotowania potrzebne jest ci tylko mleko i żelatyna. Na każde dwie łyżki żelatyny potrzebujesz czterech łyżek mleka. Należy je połączyć razem w szklanej lub plastikowej miseczce, a następnie podgrzać przez 10–15 sekund w mikrofalówce. Kiedy składniki są dobrze połączone, można nałożyć maseczkę, kiedy jest jeszcze letnia.
Do nakładania maseczki użyj specjalnego pędzelka lub pędzelka do cieni. Dzięki temu aplikacja będzie dokładna. Pokryj powierzchnię nosa lub inne rejony, w których pojawiły się zaskórniki.
Wskazówka: Ostrożnie przy nakładaniu żelatyny w okolicach owłosienia. Maseczka może skleić – na przykład – włoski na brwiach, a przy ściąganiu maseczki można je wyrwać. Jeśli skleisz włoski, zmyj maseczkę ciepłą wodą.
Maseczkę na wągry zostaw przez 10–20 minut, aż do zastygnięcia. Następnie ściągnij ją z twarzy zdecydowanym, ale delikatnym ruchem. Maseczka powinna usunąć większość zaskórników.
Działanie maseczki na wągry z sody
A może maseczka na wągry z sody oczyszczonej? Soda oczyszczona to kolejny składnik, który znajdziesz w swojej kuchni. Jest ona często wykorzystywana do pieczenia. Wodorowęglan sodu jest w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym wykorzystywany także jako składnik musujących produktów i środek regulujący pH.
Jak soda oczyszczona działa na skórę? Oczyszcza ją i sprawia, że jest ona dobrze odświeżona. Do wykonania domowej, oczyszczającej maseczki z sody wystarczy soda wymieszana z wodą w takiej ilości, aby stworzyć gęstą pastę.
Do domowej maseczki na wągry z sodą możesz jednak dodać różne dodatki, które poprawią jej właściwości, np.:
- szczyptę cynamonu – działa oczyszczająco;
- szczyptę kurkumy – ściąga i jest doskonała do cery tłustej i z trądzikiem;
- węgiel aktywny – rozjaśnia, oczyszcza skórę;
- łyżeczkę miodu – ma właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i zmiękczające.
Składniki na maseczkę wymieszaj, a następnie nałóż ją na nos i strefę T. Po około 10–15 minutach maseczkę zmyj ciepłą wodą. Efekty? Odświeżona skóra bez zaskórników!
Domowa maseczka oczyszczająca wągry – jak zwiększyć jej skuteczność?
Domowe maseczki są proste, naturalne i skuteczne! Możesz jednak jeszcze bardziej zwiększyć ich działanie, w jaki sposób? Przed nałożeniem maseczki wykonaj parówkę. Do miski nalej gorącej wody, nachyl się nad nią i przykryj głowę ręcznikiem. Działanie gorącej pary rozszerzy zatkane pory i sprawi, że usunięcie wągrów będzie jeszcze łatwiejsze!
Maseczka z białka na wągry
Świetne działanie wykazuje maseczka z białka na wągry. Zastanawiasz się pewnie, jak ją przygotować? Otóż to nic trudnego. Wystarczy oddzielić żółtka od białek, a następnie ubić białka na sztywną pianę. Pianę nakładasz na miejsca na twarzy, gdzie pojawiły się niechciane wągry. Potem musisz poczekać, aż białko zastygnie. Ostatni etap to zmycie białka. Jak widzisz wykonanie takiej maseczki to nic trudnego, możesz z powodzeniem wykorzystać produkty, które masz w lodówce. Nie czekaj i wypróbuj ten domowy sposób!
Domowe maseczki na wągry – jak często je stosować, aby pozbyć się problemu?
Domowe maseczki na wągry możesz stosować tak często, jak tylko potrzebujesz. Maseczka na wągry z pewnością pozwoli ci uporać się z problemem. Zalecamy jednak nie sięgać po nie częściej niż dwa razy w tygodniu, a w przypadku maseczki peel-off – raz w tygodniu. Zbyt częste stosowanie maseczek może podrażnić skórę na nosie, w rezultacie stanie się ona sucha, zaczerwieniona i będzie się złuszczać! Maseczki możesz stosować na zmianę.
Jak zapobiegać pojawieniu się wągrów? Maseczka na pory to nie wszystko!
Maseczka na zaskórniki pomoże się ich pozbyć, ale samo usuwanie wągrów nie sprawi, że nie pojawią się one ponownie. Warto zadbać o to, aby zapobiegać ich powstawaniu. Jak to zrobić?
Przede wszystkim oczyszczaj regularnie skórę z nadmiaru sebum i martwego naskórka. Regularnie wykonuj peelingi i sięgnij po kosmetyki o lekkiej formule. Zadbaj o odpowiednią dietę, która wpłynie pozytywnie na kondycję skóry.
Regularne stosowanie maseczek to sprawdzona metoda na pozbycie się wągrów. Systematyczność przyniesie spektakularne efekty!
Wągry to problem, z którym boryka się praktycznie każdy z nas. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z zaskórnikami jest domowa maseczka oczyszczająca wągry. Maskę możesz wykonać w zaciszu własnego domu z użyciem produktów kuchennych. Co masz do wyboru? Świetnie sprawdzi się maseczka z białka na wągry, maseczka na wągry z żelatyny lub maseczka na wągry z sody. To tylko kilka propozycji. Jeśli chcesz cieszyć się piękną i promienną cerą, możesz spróbować domowych zabiegów lub udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.