Rodzaje zabiegów na twarz
Zabiegi możemy podzielić na:
- manualne,
- z wykorzystaniem aparatury.
W zabiegach manualnych jedynym potrzebnym narzędziem są sprawne dłonie. Zabiegi te opierają się głównie na odpowiednio dobranym masażu. Wcześniej wykonywany jest demakijaż i peeling produktami dobranymi do stanu skóry i jej aktualnych potrzeb. Następnie specjalista aplikuje maskę, a na końcu krem.
Tak samo jak reszta ciała, twarz potrzebuje… trenowania. W kosmetyce manualnej wykorzystuje się głównie masaże klasyczne oraz drenaż limfatyczny. W gabinecie kosmetycznym możesz również spotkać specjalistów od masażu twarzy, którzy swoją karierę zawodową poświęcili tylko temu.
Zabiegi na twarz z wykorzystaniem ultradźwięków
Mówiąc o ultradźwiękach, mamy na myśli głównie peeling kawitacyjny. Małe urządzenie służące do jego przeprowadzania powinno być dostępne w każdym gabinecie. Zabiegi na twarz z wykorzystaniem ultradźwięków są niezwykle przyjemne. Sama zasada działania polega na delikatnym rozgrzaniu tkanek skóry, zwiększeniu przepuszczalności błon komórkowych oraz poddaniu skóry delikatnym drganiom – to tzw. mikromasaż.
Peeling kawitacyjny jest procedurą bezbolesną. Nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg działa delikatnie złuszczająco. Dobrze i starannie wykonany jest w stanie usunąć niechciane zaskórniki.
Wskazania do peelingu kawitacyjnego
- Skóra tłusta i mieszana
- Trądzik bez aktywnych zmian ropnych
- Skóra dojrzała
- Cera szara, pozbawiona energii
Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego
- Opryszczka w fazie aktywnej
- Ciąża
- Ogólny stan zapalny
- Nowotwory
- Przerwana ciągłość naskórka
- Gorączka
Dermapen – rewolucyjny zabieg na twarz
Mezoterapia mikroigłowa ma się świetnie w kosmetyce gabinetowej. Przynosi spektakularne efekty! Dermapen swoim wyglądem przypomina długopis wyposażony w mikroigły o różnej długości (0,5mm-2,5mm). Igły są sterylne, wymieniane po każdym zabiegu dla nowego klienta. Zabieg z użyciem dermapenu polega na wprowadzaniu urządzenia w delikatne drgania i punktowe lub całościowe nakłuwanie skóry. Już sam proces iniekcji rozpoczyna szereg dobroczynnych procesów w twojej skórze. Użycie dermapenu podczas zabiegu pomaga wchłonąć się składnikom aktywnym bezpośrednio do skóry właściwej. Droga transportu staje się krótsza. Jest to także zabieg o wiele mniej inwazyjny niż laserowy, a dzięki temu bardziej popularny niż laser.
Wskazania do zabiegu dermapenu
- Skóra dojrzała z widocznymi zmarszczkami
- Blizny różnego rodzaju
- Przebarwienia
- Skóra wiotka, bez życia, o wyraźnie zmniejszonej jędrności
- Skóra tłusta z rozszerzonymi porami
Przeciwwskazania do zabiegu dermapenu
- Opryszczka
- Stany zapalne skóry
- Laktacja
- Ciąża
- Przerwana ciągłość naskórka, rany
- Ogólne infekcje z gorączką
Zabieg na twarz z użyciem demapenu może powodować zaczerwienienie i chwilowe uczucie wrażliwości skóry. Mogą również pojawić się małe strupki i łuszczenie, co jest zupełnie normalne. Bardzo ważne jest stosowanie kremu z filtrem po zabiegu.
Wampirzy lifting nie taki straszny
Chyba wszyscy pamiętają zdjęcie Kim Kardashian promującej wampirzy lifting. Zabieg ten to nic innego jak mezoterapia igłowa. Preparatem z aktywnymi substancjami jest twoje osocze.
U pacjenta zostaje pobrana krew, a następnie odwirowuje się ją w probówce w celu wyodrębnienia warstwy z osoczem. Następnie specjalista przystępuje do zabiegu mezoterapii. Ostrzykuje twarz strzykawką wypełnioną aktywnym płynem. Wampirzy lifting zyskuje przewagę nad innymi rodzajami mezoterapii dzięki temu, że osocze jest w 100% dla ciebie bezpieczne. Ryzyko wystąpienia alergii praktycznie nie istnieje, ponieważ to twój biokompatybilny produkt.
Wskazania do „wampirzego liftingu”
- Brak jędrności, wiotkość
- Zmarszczki
- Blizny
Przeciwwskazania do „wampirzego liftingu’’
- Stany zapalne
- Ciąża
- Laktacja
- Niektóre leki rozrzedzające krew
- Hemofilia
- Nowotwory
- Cukrzyca
- Skóra naczyniowa
Może się wydawać, że „wampirzy lifting” wyklucza cię z życia towarzyskiego na wiele dni, ale tak nie jest. Ważne jest pierwszych kilkanaście godzin. Skóra zaraz po zabiegu jest zaczerwieniona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem.
Infuzja tlenowa
Infuzja tlenowa to stosunkowo nowy zabieg na twarz. Do przenikania substancji aktywnych w głąb skóry wykorzystuje się hiperbaryczny tlen – tlen „pod ciśnieniem”. Najpierw kosmetolog wykonuje dokładny demakijaż, a następnie, po konsultacji z tobą, dobiera odpowiednią ampułkę. W tym zabiegu bardzo często wykorzystywany jest kwas hialuronowy, witamina A, witamina C oraz szereg antyoksydantów. Oprócz działania tych substancji na twoją cerę wspaniale wpływa zwiększona obecność tlenu. Przyspiesza on bowiem proces regeneracji i odbudowy.
Dobra wiadomość jest taka, że infuzja tlenowa nie narusza ciągłości naskórka, jest bezbolesna. Jej efekty często porównywane są do inwazyjnych zabiegów takich jak mezoterapia.
Wskazania do infuzji tlenowej
- Cera dojrzała
- Zmarszczki
- Cera sucha
- Skóra po laseroterapii i innych zabiegach inwazyjnych
Przeciwwskazania do infuzji tlenowej
- Choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
- Alergie
- Stan zapalny
- Aktywny trądzik i opryszczka
Trochę o medycynie estetycznej, czyli zabiegi HIFU
Samo wykorzystywanie HIFU w medycynie estetycznej jest nowe i ciągle poznawane. Od lat natomiast działanie HIFU wykorzystywane jest w medycynie m.in. do leczenia niektórych nowotworów.
Zabieg HIFU to zabieg z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Ich celem jest mocne nagrzanie tkanki. Tkanka, która osiąga wysoką temperaturę zmusza komórki do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych.
Wskazania do zabiegu HIFU
Głównym wskazaniem do zabiegu HIFU są głębokie zmarszczki oraz wiotkość skóry. Zabieg może być wykonywany na skórze całego ciała. Pomaga także zamaskować widoczne naczynka na skórze.
Przeciwwskazania do zabiegu HIFU
- Rozrusznik serca
- Choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
- Przerwana ciągłość naskórka
- Ciąża
- Laktacja
- Metalowe implanty
- Nowotwory
Nici liftingujące
Zabieg na twarz z wykorzystaniem nici liftingujących to wspaniała alternatywa dla chirurgii plastycznej. Zasada działania nici polega na wprowadzeniu ich za pomocą igły w określony fragment twarzy. Zabieg odbywa się w znieczuleniu.
Nici liftingujące to pojedyncze lub podwójne skręcone włókna, które rozpuszczają się w tkance. Stymulują produkcję kolagenu, co wpływa na zwiększenie jędrności i gęstości skóry. Podnoszą owal twarzy, który z czasem traci wyrazistość.
Wskazania do nici liftingujących
- Tzw. drugi podbródek
- Opadające kąciki ust
- Opadające policzki
- Zmarszczki na czole
Przeciwwskazania do zabiegu
- Choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
- Stan zapalny
- Ciąża
- Laktacja
- Problemy z krzepliwością krwi
- Niektóre leki
- Nowotwory